На Прикарпатті з’явиться перший в Україні великий вишиваний іконостас

  • Вперше в Україні в соборі Погінської Богородиці, що в селі Погоня Тисминецького району на Івано-Франківщині, буде змонтовано великий вишиваний іконостас.

    Усі чотири великі яруси складатимуться із вишитих великих та менших ікон. Наразі дивовижа претендує на те, аби потрапити не лише до «Книги рекордів України», а й стати європейським надбанням церковного мистецтва. Днями іконостас представили у Національному музеї мистецтва Гуцульщини та Покуття в Коломиї, інформують ”Вікна”.

    Автори іконостасу — вишивальник Микола Симчич, майстер вишитої мініатюри Валерій Малиновський та Заслужений художник України Олександр Охапкін, знаний авторськими іконами із зображеннями Богородиці, Ісуса та святих у національному українському одязі.

    «Ідея прикрасити храм вишитим іконостасом, аналогів якому нема в Украні, а може й у світі, виникла у нас із Миколою Симчичем майже одночасно, — розповідає настоятель погінського монастиря отець Никодим Гуралюк. – І я, і Микола свій задум виношували дуже довго. Сталося так, що я знайшов майстра, розповів йому про свій задум, а він дуже зрадів, що виконуватиме давно омріяну роботу». 

    У 2012-ому році пан Симчич розпочав вишивати, розповідає у соцмережі історію створення іконостасу журналіст Анна-Сабіна Ружицька.

    16386956_1435789363132604_518110297892200703_n

    На цих іконах — більше 350 різних барв та відтінків ниток. Переважають яскраво і темно жовті, червоні, бордові, сині і голубі кольори. Тло ікон — світло жовте, а тлі різні геометричні орнаменти. За словами майстра Симчича, полотно й нитки для вишивання ікон — закордонного виробництва. Їх чоловік вибирав та купляв лише сам.

    «Над великими образами я працював по 2,5-3 місяці, — задоволений роботою відповідає пан Микола. — Менші міг вишити за місяць. Це кропітка робота, спочатку треба взяти ескіз ікони, «розхрестити», тобто перенести зображення на схему для вишивання, і лише тоді братися за вишивання, найтяжче «малювати голкою» обличчя, руки й ноги, бо ж хочеться аби ікона була красивою духовною та простою водночас».

    Частково основою вишитих Миколою Симчичем образів є ікони Володимира Сірка, Олександра Охапкіна. Мініатюрну роботу, вишиваючи мініатюрні ікони в іконах, що в святковому ряді, допомагав виконувати Валерій Малиновський. Усі ці люди є співавторами іконостасу. Зараз вже є 28 ікон, ще дві незабаром будуть завершені. Кожен вишитий образ буде поміщено в дубове різьблене обрамлення. Встановити іконостас в соборі Погінської Богородиці планують до кінця 2017-ого.

    Нагадаємо, У Франківську рятують старовинні ікони та скульптури.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!