“Світло істини”: Калуська художниця презентувала у Франківську персональну виставку ікон

 • Калуська художниця Юлія Багринівська сьогодні, 20 квітня, презентувала в Музеї мистецтв Прикарпаття персональну виставку ікон «Світло істини».

  Основна ідея виставки – розповісти про любов Бога, яка для людей є часом незбагненною та складною.

  На виставці представлені 15 ікон, виконаних у техніці акрилового малярства. Авторка по-сучасному переосмислює візантійський іконопис, що проглядається у стилістиці ікон. 

  “Кожна ікона – це моя розмова із Богом. Моє завдання – розказати, що Ісус Христос є світлом істини. Він заради нас пожертвував собою”, – говорить авторка.

  Юлія Багринівська розповідає, що після того, як намалювала ікону “Благовіщення Пресвятої Богородиці” – дізналася, що стане мамою. З того часу зрозуміла, що повинна ще більше розвиватися та вдосконалюватися у іконописі. 

  Тривалість виконання кожної роботи, за словами художниці, індивідуальна. Маленьку ікону можна створити за 18 днів. На великий образ йде понад місяць.

  У день на малювання художниця витрачає три-чотири години. Для написання ікон вона використовує плиту МДФ, акриловий ґрунт та акрилові фарби. Іноді — липову дошку зі шпугами, на якій малювали давні майстри. Готову ікону майстриня покриває лаком.

  Всі ікони після виставки будуть передані у каплицю в Калуші, яка зараз споруджується.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!