Десятиметрові ескізи та Шептицький: у Франківську відкрили виставку робіт Модеста Сосенка (фото)

 • 11 травня в Івано-Франківську відбулось відкриття виставкового проєкту «Модест Сосенко. Франківськ. Пізнай. Зрозумій. Збережи».

  Реставратор Валерій Твердохліб, один з кураторів проєкту, пояснює: Модест Сосенко був творцем нового стилю в сакральних розписах, вплітав у них дещо нове та суто українське.

  “Сьогоднішня подія – багатознакова і багатошарова. Це у своєму роді продовження львівського проєкту зі збереження спадщини Модеста Сосенка. Це вкрай актуально, адже у нас залишилось небагато його робіт. Всю історію життя нашого земляка Сосенка, який тут жив, вчився і творив, було б неможливо показати без праці наших колег зі Львова”, – сказав Валерій Твердохліб.

  До промоції творчості Сосенка долучився і “Палац Потоцьких”. Там до Дня міста розмістили тематичну інсталяцію, яка передувала сьогоднішній події та була поєднана з Великодніми дзвонами. Як пояснив директор КП “ПІК Палац” Володимир Гайдар, на цій інсталяції розмістили масштабні ескізи робіт Сосенка, чимось схожі на вітрила.

  Виставку розмістили в Краєзнавчому музеї Івано-Франківська. Перед цим деякі роботи – ескізи – виконані в десятиметровому розмірі, пронесли вулицями міста під музичний супровід гурту “Пенсія”.

  Довідково: Модест Сосенко (1875-1920) – один з найвидатніших українських художників початку ХХ ст. Він, зокрема, займався оздобленням храмів Станиславівщини, Львівщини і Тернопільщини. Митець брав участь у розписах стін для франківського Катедрального собору. На жаль, стіни катедри були перемальовані в 1980-х роках, і розписи не збереглися.

  До слова, рекордна кількість учнів: 5047 франківських випускників подали заявки на ЗНО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!