Наш «Гаррі Поттер» українізував дуже багато дітей, – Іван Малкович в Івано-Франківську

Сьогодні, 4 травня, в Івано-Франківську відомий видавець, письменник і поет Іван Малкович зустрівся з викладачами та студентами Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

На зустрічі відомий прикарпатець пригадав, як розпочав працювати над ідеєю створення видавництва, як сприйняв увагу до промови на врученні Шевченківської премії.

 «Я вагався чи читати промову, чи ні, бо вважав, що це очевидні речі. Всі люди й так знають, але Кость Москалець порадив мені таки її прочитати. Я радий, що люди так позитивно сприйняли мій виступ”, –  розповів Іван Малкович.

Видавець зазначив, що зараз відчуває себе в Україні українцем і в даний момент щасливий.

“Тільки зараз я почав бачити відродження в нашому краї. Спочатку був занепад, потім була стагнація, а зараз почалося відродження”, – підкреслив письменник.

 Також власник і директор  видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вважає, що його видавництво підняло українську книжку на інший естетичний рівень, адже люди почали купувати дитячу книжку з естетикою.

“Раніше це виглядало будь-як, а ми намагалися задати ритм якості. Ми вчили фабрики. Я їздив до них з книжками, вони розривали їх і дивилися, як можна зробити так само. Це змушувало їх купувати нове обладнання. Ми виховували не тільки читача, а й поліграфічну галузь.

Наш «Гаррі Поттер» українізував дуже багато дітей. Відіграв роль найкращого українізатора. Ніхто дітей не силував до читання. Вони самі шукали цю книгу”, – підсумував видавець.

Далі був сюрприз для видавця  від студентів – привітання Ліни Костенко, яка побажала письменнику прожити до 30 життів. Більше у відео.

IMG_6506 IMG_6538 IMG_6537 IMG_6536 IMG_6535 IMG_6534 IMG_6507

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!