Роман-бестселлер “Фелікс Австрія” франківської письменниці Софії Андрухович екранізують

Компанія FILM.UA Group придбала права на екранізацію роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що у 2014 році вийшов у «Видавництві Старого Лева». Розпочалися переговори з потенційними закордонними партнерами. Продюсером стрічки на партнерських засадах стала Надія Зайончковська, повідомила прес-служба “Видавництва Старого Лева”.
Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року». Книга стала справжнім бестселером в Україні. У 2016 році в австрійському видавництві Residenz Verlag вийшов німецькомовний переклад роману, який отримав назву «Паперовий хлопчик» (Der Papierjunge). А влітку 2016 року книгу видали у Польщі.
«Зараз йде активна робота над концепцією майбутньої екранізації, а також почалися переговори з потенційними партнерами поза Україною. Вже у лютому ми плануємо його представити в рамках European Film Market в Берліні. Спершу, ми ведемо пошук партнерів на тих територіях, де книга вже була видана – у Польщі, Німеччині, Австрії та Швейцарії. Роман описує Станіславів (нинішній Івано-Франківськ) під владою Австро-Угорської імперії – ми дуже мало знаємо про цей період і про побут людей в цій частині України, а насправді – це надзвичайно цікавий етап, який необхідно показати, – зазначає продюсер картини Надія Зайончковська.
За словами Софії Андрухович, під час роботи над книгою вона не думала про можливу екранізацію, проте коли роман опублікували, письменниця отримала дуже багато відгуків українських, австрійських та польських читачів про його кінематографічність.
“Я впевнена, що сценарій і стрічка будуть дуже відрізнятись від оригінального твору. Думаю, це будуть зовсім інші твори — і це нормально. Я написала роман «Фелікс Австрія», за який відповідальна. За всім іншим буду з цікавістю і насолодою спостерігати і вболівати”.
 «Для FILM.UA Group робота над екранізацією чудового роману Софії Андрухович – дуже важлива частина нашої стратегії, до якої входить створення фільмів та телевізійних проектів за видатними класичними та сучасними творами української літератури.Восени 2017 року на екрани вийде «Сторожова застава» за романом Володимира Рутківського, йде робота над анімаційним проектом «Мавка. Лісова пісня» за мотивами п’єси Лесі Українки, в розробці повнометражна стрічка «Захар Беркут» за повістю Івана Франка, восени планується початок виробництва мінісеріалу «Лемберг» за романом Богдана Коломійчука, в розробці й інші проекти. Нам здається дуже важливим за допомогою кінематографа звертатися до багатої української культури, робити популярними і впізнаваними її справжніх героїв – людей, дії та думки. Упевнені, що вони будуть цікавими не тільки українцям, але й усьому світу»

, – відмічає PR та маркетинг директор FILM.UA Group Поліна Толмачова.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!