Сергія Жадана нагородили премією імені Василя Стуса

Українського поета, прозаїка, перекладача, громадського активіста Сергія Жадана 20 травня на VІІ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал»  вручили премію імені Василя Стуса.  

Цьогорічним Лауреатом за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції став Сергій Жадан.

Починаючи з 2016 року Києво-Могилянська бізнес школа, Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу та видавництво “Дух і Літера” вирішили взяти на себе справу продовження Премії імені Василя Стуса, заснованої 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ) на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014).

«Було два фіналісти — Сергій Жадан і режисерка львівського «Театру у кошику» Ірина Волицька. 10 хвилин тому очільник Українського католицького університету Мирослав Маринович розкрив теку і прочитав ім’я переможця. Це був Сергій Жадан», — сказав Кирило Лукеренко, повідомляє Громадське.

За словами Лукеренка, після цього Сергій Жадан під оплески з’явися на сцені і отримав приз від керівника Києва-Могилянської бізнес-школи. Потім він виступив з промовою, хоча насправді він зачитував свій памфлет. В цьому памфлеті йшлося про те, що митець має бути не просто митцем, який віддає себе мистецтву. Він має також дбати про інших людей, він має захищати правду.

Нагадаємо, що премія імені Василя Стуса надається за особливий внесок в українську культуру і стійку громадянську позицію.

Нагадаємо, Сергій Жадан активно допомагає бійцям на сході та робить неймовірні літературно-музичні проекти.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!