Суд у справі хабарника Жовніра перенесли

В Івано-Франківську розпочався судовий розгляд щодо начальника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра.

Нагадаємо, прикарпатський високопосадовець вимагав 150 тисяч доларів у київського підприємця за зменшення вартості об’єкта нерухомості, виставленого на торги, та допуск до участі у них. Правоохоронці затримали хабарника під час одержання частини неправомірної вигоди у 20 тисяч доларів від посередника.

Донедавна прокуратура звинувачувала Жовніра у отриманні неправомірної вигоди (хабаря) та кваліфікувала його дії за статтею 368 кримінального кодексу. Натомість нещодавно прокуратура Івано-Франківської області змінила кваліфікацію на статтю 369-2 (зловживання впливом).

Мовляв, відділення держмайна, яке очолював Жовнір, не могло зменшити ціну на майно, яке він продавав. А відтак він отримав хабар за ті дії, яких не міг вчинити.

Сьогодні, 2 грудня, в Івано-Франківському міському суді розпочалось перше судове засідання за новою кваліфікацією. До слова, санкція статті, яку інкримінують Зіновію Жовніру, передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до двох років. Така міра покарання є значно м’якшою, ніж санкція статті, яку Жовніру інкримінували попередньо.

Першочергово суд вирішує, чи підвладне кримінальне провадження  івано-франківському міському суду та чи призначати судовий розгляд. Сьогодні провели підготовче засідання, а відтак розгляд справи призначили на 12-те грудня о 16-ій годині.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!