У Бурштині затвердили бюджет «виживання»

23 грудня відбулося перше пленарне засідання 21-ї сесії Бурштинської міської ради. Пріоритетним, звичайно, було питання про міський бюджет на 2017 рік. Його затвердили доволі швидко та без довгих суперечок чи дискусій. Однак цього року на сайті міської ради у проекті рішення про міський бюджет на 2017 рік не було жодної цифри – це була типова форма проекту.

Начальник фінансового відділу Ольга Петровська попросила депутатів з розумінням поставитись до проекту бюджету прийняти правильне рішення. Так, обсяг фінансового ресурсу міської ради у 2017 році становитиме 116 708 700 в тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 115 053 500 грн, доходи спеціального фонду – 1655 200 грн, у тому числі бюджету розвитку – 140 000 грн. Нагадаємо, що минулого року міський бюджет становив близько 74 млн грн.

img_2010

Міський голова Роксолана Джура подякувала робочій групі та всім депутатам за роботу над бюджетом. Вона повідомила, що в цього року, як і минулого, також заклали заробітні плати для «бюджетників» на 12 місяців. Державний бюджет, який знову прийняли вночі, вона назвала вбивчим та олігархічним.

«Дуже велика відповідальність при формуванні бюджетів лягає на очільників міст, сіл і їх депутатських корпусів. Бо ми в своїх бюджетах повинні побачити людину, якої не побачила Верховна Рада. Бюджет 2017 року буде бюджетом на виживання», – сказала вона.

Опісля Джура звернулася до мешканців Бурштина та села Вигівки: «Шановні громадяни, критикуйте нас, але може бути таке, що не так буде сміття вивозитися, лампа не так світитися, але ми стараємось виживати в тих непростих умовах, в які нас сьогодні поставили клани олігархів».

За її словами, цього року великим навантаження на міський бюджет стало підняття заробітних плат до 3200 грн, комунальні послуги в навчальних закладах та закладах охорони здоров’я та харчування в школах для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів. Тож в подальшому, можливо, міська рада відмовиться від харчування учнів 1-4 класів.

Відтак депутати проголосували за міський бюджет на 2017 рік. Однак під час звіту голови «бюджетної» комісії Володимира Рика, депутат Леонора Івасюк обурилась, чому проекту рішення про міський бюджет не було на сайті міської ради.

«Жодної цифри містяни не знали, а нам його роздали за 15 хвилин до початку сесії. Це правомірно?», – запитала вона.

Секретар міської ради Богдан Рибчук відповів, останні засідання робочої групи та «бюджетної» комісії відбулися у неділю, 18 грудня, а на погоджувальній раді 21 грудня ще «добивали» ті цифри, щодо яких були питання.

«Ви можете мене звинуватити… Так, я можливо допустив помилку, що в загалі допускав бюджет без нічого на реєстрацію. Але в мене не було іншого виходу. Якщо б я його не зареєстрував, то ви би казали чому немає проекту рішення за 20 днів до сесії на сайті», – пояснив Рибчук.

Нагадаємо, минулого року міський бюджет Бурштина на 2017 рік називали бюджетом проїдання. Більше читайте у статті  “Бурштин: бюджет для спартанців?”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!