В Афганістані випадково знайшли українця, який потрапив у полон 30 років тому

В Афганістані учасники однієї з експедицій випадково натрапили на колишнього полоненого, який уже не пам’ятає української мови і свого імені. Через перекладачів чоловік сказав лише, що родом з Волині, йдеться у сюжеті ТСН.

Як виявилося, це був Ігор Білокуров, воїн-афганець, який безслідно зник 30 років тому під час служби в провінції Кандагар. Його мати Антоніна після 20 років марних пошуків змирилася і зробила йому на цвинтарі символічну могилу.

Колишній полонений уже не пам’ятає української мови і свого імені. Через перекладачів чоловік сказав лише, що родом з Волині. На відео жителі села Нова Глуша впізнали свого земляка. Тепер історію воїна-афганця, який безслідно зник 30 років тому в провінції Кандагар, обговорює вся Волинь.

В Афганістані Ігор прийняв іслам і нове ім’я – Амріддін.

Геофізик Андрій Кадун, учасник експедиції, яка шукала в Афганістані водоносні пласти, повідомив про чоловіка до Спілки ветеранів Афганістану.

“1988 року під час обстрілу колони його було контужено. Ми так думаємо. І так він потрапив у руки бойовиків. І уже 30 років він перебуває у цьому племені”, – повідомив голова Волинської обласної Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович.

У Спілці ветеранів пообіцяли, що повернуть чоловіка до України вже за місяць.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!