10 видів лохини: як на Прикарпатті фермери об’єдналися

 • Чому лохина – це вигідний бізнес.

  Останні роки на ринках у продажі стала популярною така ягода, як лохина. Ось уже понад 12 років її вирощують і в Оболоні, що поблизу Долини, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Фермери Долинщини ще 5 років тому об’єднали свої зусилля, силу та техніку і утворили сільськогосподарський кооператив “Оболоня”, який і засадив плантацію промисловою ягодою. На цей час загальна площа, на якій вирощують лохину, становить 30 гектарів.

  На плантації фермери вирощують 10 видів лохини. Є ранні, середні та пізньостиглі сорти. Різновид сортів дозволяє збирати урожай лохини від липня до жовтня.

  “На цей час триває збір пізнього сорту, – каже співзасновник СГ “Оболоня” Віктор Дитинко. – Збір проходить виключно вручну, тому що лохину треба збирати вибірково, лише достиглу. У долоню беруть частину грона і зривають тільки ту ягоду, яка легенько відривається. Решту ягід треба залишати, щоб дозрівали. З одного куща можна отримати 3-4 кг ягід, відповідно з 1 га до 10-15 тонн.”

  Віктор Олександрович розповів, що як і будь-якому овочу чи фрукту лохині також потрібна вода. Тому на плантації є крапельний полив. Велику роль у якості урожаю відіграють погодні умови, правильна посадка саджанців і правильний догляд агрономів.

  Фермер зазначив, що минулі роки господарство експортувало свою лохину за кордон. З початком повномасштабної війни багато чого змінилося і збут лохини нині проходить лише в межах України. Каже, що не всі споживачі можуть дозволити собі купити дорогу ягоду. Але незважаючи ні на що, запевняє, що вирощувати лохину вигідно і перспективно, адже кущ живе і дає плід понад 50 років.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Також читайте. що у Бурштині планують збудувати завод з глибинної переробки кукурудзи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!