16 історій у світлинах: у Франківську дружини бійців знялися для фотопроєкту “Невід’ємні”

  • В Івано-Франківську відкрили фотовиставку “Невід’ємні”.

    Авторки проєкту — фотографиня Олена Білоус та психологиня Марина Огороднійчук. Через світлини вони показують історії 16 іванофранківок, які чекають своїх рідних з фронту, полону або окупованих територій, пише “Суспільне”.

    Олена Білоус і Марина Огороднійчук — вимушені переселенки. Марина переїхала до Франківська з Києва в перші місяці повномасштабної війни. Олена — донеччанка, на Прикарпаття перебралася з Вишгорода, що у Київській області. Це її друге переселення від початку війни у 2014 році.

    “Я вже вдруге переселенка. Мої батьки були два роки в окупації, під обстрілами. Я дуже хвилювалася, не могла спати, в мене була депресія. Я запитала в людей, що допомагає їм триматися, щоб дати потім пораду тим, кому нелегко переживати цей час”, — розповідає Олена Білоус.

    З її слів, фотопроєкт має соціально-психологічну мету. Він покликаний привернути увагу до почуттів та хвилювань людей, отриманих у час війни.

    “Історії — дуже цікаві, унікальні. На жаль, на виставці ми не зможемо розкрити їх повністю. Але з часом, я думаю, десь до грудня ми зможемо підготувати та розширити цей проєкт ще більше”, — каже фотографиня.

    Наприкінці виставки, розповідає Марина Огороднійчук, відбудеться тренінг, щоб показати на практиці, як правильно долати стресові ситуація та піклуватися про себе.

  • “Тренінг покликаний зробити так, щоб люди розуміли, що з ними відбувається. Знали, в якому випадку варто звернутися до спеціаліста. Знали причини того, що вони зараз переживають. І дуже б хотілося, щоб люди відчували єдність в тому, що вони проживають”, — розповідає Марина Огороднійчук.

    Фотовиставка експонуватиметься упродовж місяця в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї.

    “Невід’ємні” — це один з проєктів, створений учасниками “Літньої школи розвитку для молоді”. Її цьогоріч організували Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття разом з громадською організацією “Простір молоді” (Ужгород) в межах проєкту “Молодіжні інтеграційні центри Захід”, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Він серед трьох інших ініціатив пройшов відбір.

    Читайте також: В Івано-Франківську на I всеукраїнському трієнале “Абстрактне мистецтво – 2022” представили 77 робіт українських митців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!