Франківський студент увійшов у п’ятірку кращих на Всесвітньому конкурсі з нейронаук

 • Студент другого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Остап Шийка взяв участь у Всесвітньому етапі конкурсу з нейронаук Brain Bee 2021.

  Інтелектуальні змагання відбулися в рамках віртуальної конференції Американського товариства нейронаук (Society for Neuroscience), йдеться на сайті ІФНМУ. 

  Цей конкурс проводиться у понад 50 країнах. Національні переможці щороку змагаються на міжнародному рівні. Через пандемію цьогоріч змагання відбувалось онлайн, а участь у ньому взяли національні чемпіони як 2020, так і 2021 років. Україну представляли переможці національного нейроконкурсу. Серед них і переможець 2020 року Остап Шийка.

  Учасники відповідали на складні теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб.

  Нарешті, фінальним етапом були відповіді на запитання перед журі з провідних науковців світу (Imre Vida, MD, PhD, Charite Institute, Germany, Paul Bolam, PhD, Oxford University, UK, Carol Mason, PhD, Columbia University, Charles Watson, PhD, Curtin University, Australia). У підсумку Остап Шийка зайняв четверте місце.

  «Для мене цей конкурс був доволі складний, бо треба було поєднати його з навчанням в університеті. Мені допомогли заняття та додаткова література з анатомії, гістології, фізіології. Гадаю, це того вартувало, оскільки я отримав незабутні враження та досвід спілкування з дуже розумними мозкознавцями, — говорить Остап Шийка. — Радію, що потрапив до фіналу, бо це була дуже азартна й інтелектуальна гра, я познайомився з багатьма цікавими молодими людьми. Особливо цікавою була дискусія з професорами Оксфорда та Кембриджа».

 • П’ятірка кращих Всесвітнього етапу за 2020 рік виглядає так:

  • Рахіл Патель, США.
  • Ю Ченг Лім, Малайзія.
  • Пітер Сусанто, Австралія.
  • Остап Шийка, Україна.
  • Мухаммед Ваттад, Ізраїль.

  Остап Шийка є випускником івано-франківського ліцею №23 імені Романа Гурика. За свої успіхи в навчанні він був стипендіатом Президента України, а також Івано-Франківської міської та обласної рад.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!