70% українців вважають економічну ситуацію в країні дуже поганою

 • 69% опитаних українців оцінюють економічну ситуацію в країні як “дуже погану” або “досить погану”, 26% – як “не погану і не добру”, лише 2% – як “добру” або “дуже добру”.

  Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 29 січня по 3 лютого 2021 року.

  При цьому, 43% опитаних оцінюють рівень добробуту їх родин як “дуже” або “досить” поганий, 46% – як “не поганий і не добрий”, 7% – як “добрий” або “дуже добрий”.

  Наголошується, що лише 14% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 70% дотримуються думки, що події розвиваються в неправильному напрямі.

  Також результати опитування свідчать, що українці не надто вірять у швидкі зміни в економічній сфері.

  “Лише 7% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, 8% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини.

  Помітно частіше у найближчі місяці громадяни очікують погіршення ситуації: 32% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 24% – що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхньої родини.

 • Однак найбільш поширена думка, що ситуація за три місяці істотно не зміниться (відповідно 48% і 53% не очікують змін у цих сферах). Разом з тим, очікування змін в економічній сфері є менш песимістичними, ніж у грудні минулого року (тоді погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих трьох місяців очікували 41% опитаних, а погіршення добробуту власної родини – 32%)”, – йдеться у повідомленні.

  “Очікування змін у найближчі два-три роки є суперечливими: частки респондентів, які очікують за цей період, що економічна ситуація в країні та добробут родини покращаться, погіршаться або не зміняться, мало відрізняються і перебувають в діапазоні від 19 до 25%”, – додали в Центрі Разумкова.

  При цьому, 16% опитаних вважають, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 51% – що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 20% – що не здатна їх подолати.

  Читайте також: Соціологи назвали справжні потреби українців в «ідеальній державі»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!