80% українців вірять у перемогу, половина бачить її як вихід на кордони 1991 року, –  опитування

 • 83% опитаних українців вірять у перемогу України, з них 45,5% відповіли, що перемогою вважатиметься вигнання російських військ з усієї території країни та вихід на кордони 1991 року.

  У перемогу вірить більшість українців – від 78% жителів сходу та півдня до 87,5% жителів заходу. Не вірять усього 11% опитаних: від 8% на заході до 15% на сході країни, свідчать результати опитування «Центру Разумкова».

  Водночас, якщо порівняти з попередніми опитуваннями, очікувані терміни настання перемоги стають більш віддаленими, зазначили соціологи.

  Так, за даними останнього опитування, з-поміж тих, хто вірить у перемогу, 22% вважають, що вона відбудеться до кінця цього року, тоді як у лютому-березні 2023 році таких було 50%.

  34,5% опитаних вважають, що перемога настане через 1–2 роки (торік у лютому-березні цей показник був 26%). Що для цього знадобиться від 3 до 5 років – вважають 17% опитаних.

  Стало більше тих, хто не знає, коли саме можна очікувати на перемогу – 21% порівняно з 15%, що були торік.

  Майже половина (45,5%) тих, хто вірить у перемогу, вважатимуть нею вигнання російських військ з усієї території України. Ще 23% бачать перемогу як знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині Росії.

  11% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 9% – вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 6% — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були окуповані після 24 лютого 2022 року.

  Опитування проводили методом face-to-face у всіх областях, окрім Донецької та Луганської, а також Автономної Республіки Крим. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях опитували лише на тих територіях, що контролюються Україною та на яких не ведуться бойові дії.

  Загалом опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  До теми: Антикорупційна програма: Міністерство оборони проводить анонімне опитування для оцінки корупційних ризиків діяльності

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!