800 обідів щодня: франківський Карітас годує вимушених переселенців

  •  
    Обіди видаються з 13:00 до 14:00 щодня, крім суботи та неділі.
     
    Зараз у Благодійній їдальні Карітасу щодня харчується понад 800 осіб. Серед них як внутрішньо переміщені особи, так і місцеві мешканці, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку організації. 
     
    Це люди вразливих категорій, які потребують допомоги, а саме:
    • самотні люди похилого віку
    • люди з інвалідністю
    • вагітні та годуючі жінки з дітьми до 2 років
    • багатодітні та малозабезпечені сім’ї
    • безхатьки
     
    Благодійна їдальня знаходиться за адресою: вул. Л. Українки, 1.
     
    Вадим Лахматов – з селища Жуковське Харківської області. Йому 72. Вже рік, як він у Франківську. Стільки ж часу харчується у Благодійній їдальні Карітас Івано-Франківськ. Дуже задоволений. Каже, щодня – інші страви і дуже смачні.
     
    “Тут, у Благодійній їдальні, я отримую не лише обіди, – говорить чоловік, – я тут маю спілкування. Сюди приходить багато моїх земляків – харків’ян. Ми обмінюємося новинами, розповідаємо, що зараз там відбувається”.
     
    Чоловік бере обіди для себе та дружини. Повертатися додому поки що не планують. Каже, небезпечно. Що таке російська агресія відчув на собі особисто – тепер пан Вадим не бачить на праве око.
     
    На початку березня, коли у селище зайшли російські військові, чоловік відмовився окупантам показувати дорогу. І отримав кулю.
     
    “Я вийшов на дорогу. І до мене підходить чоловік у військовій формі та жінка у цивільному. Чоловік питає, як пройти до іншого села, – розповідає харків’янин. – Я відмовився показувати дорогу, то вони мені погрожували зброєю і врешті військовий вистрілив”.
     
    Чоловік отямився у лікарні. Пробув там десять днів. І втратив зір на одне око.
     
    Місяць потому їм з дружиною вдалося виїхати із селища, допомогли волонтери.
     
    Тепер подружжя у безпеці. Цінують кожну хвилину та радіють, що можна спокійно ходити вулицями та не боятися. Хоча рідне селище ще на початку війни було звільнене від російських військових, однак тепер їхньою другою домівкою став Івано-Франківськ.
     
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!