Аналітика попиту на смарт-квартири в Івано-Франківську у 2017 р.

 • Ринок первинної нерухомості в Україні у 2017 році запам’ятався зростанням попиту на smart-квартири. Близько 30% українських покупців зацікавлені такою пропозицією і розглядають можливість придбання малогабаритного житла. Яка ж ситуація склалась в Івано-Франківській області, з’ясовував Аналітичний центр «Благо».

  Останнім часом франківський покупець став більш практичним у виборі нового помешкання. Значну увагу тепер звертають на інфраструктуру як житлового комплексу, так і самого мікрорайону. Також враховують розмір майбутніх комунальних витрат. Тому за останній рік зріс відсоток запитів на придбання smart-квартири.

  Посприяв цій тенденції і той факт, що за 2016-2017 роки доходи українців у гривні зросли в середньому на 20%.

  Раніше найбільшим попитом користувались 1-кімнатні квартири площею 50 кв.м. і 3-кімнатні від 100 кв.м, а сьогодні прикарпатський інвестор обирає житло значно менших розмірів.
  За оцінками фахівців, найбільш комфортними для проживання є однокімнатні квартири площею 40 кв. м., а двокімнатні – 55 кв. м. Ціна одного квадрата такої нерухомості в Івано-Франківську складає приблизно від 11 тис. до 15 тис. гривень, а середня загальна вартість смарт-житла коливається від 11 тис. до 25 тис. доларів. Зазвичай воно стає першим помешканням для новоствореної сім’ї або молодої самостійної людини. Житло такого формату зараз можна купити у сучасному районі “Манхеттен”.

  Беззаперечно, тенденція до зростання популярності житла з невеликою площею в Івано-Франківську за останній рік – наслідок економічної ситуації у країні. Низькі доходи громадян, висока вартість комунальних послуг і нестабільна економіка сформували попит на квартири з оптимальною площею. Забудовникам доводиться враховувати побажання та можливості інвестора.

 • Експерти прогнозують, що надалі попит на smart-квартири тільки зростатиме. І цей формат ергономічного житла стане ще більш затребуваним.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!