Без паніки: Марцінків визнав, що місто не готове до другої хвилі коронавірусу

 • Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що з 12 березня 160 мешканців міста померли від коронавірусу.

   У міських лікарнях зараз перебуває 596 пацієнтів, хворих на коронавірус. З них 495 – міські жителі,  101 – не з міста. 29 людей – у реанімації. В гінекологічному відділенні пологового будинку, яке обладнали для хворих, зараз є 53 пацієнти, повідомив Руслан Марцінків у відеозверненні.

  «Загалом в громаді підтвердили 9 263 випадки захворювання на коронавірус. За останню добу – 143, з яких – 5 дітей. Якщо в серпні і вересні динаміка була стабільна, то в жовтні почався ріст, особливо в останній тиждень. Цього місяця буде ще більше»,- каже мер.

  Крім того, міський голова Івано-Франківська вважає, що грошей із державного фонду, які скеровують на боротьбу з коронавірусною інфекцією на місцях, є недостаньо.

  «Хотілося би більшої допомоги від держави. Той ковідний бюджет, який є в Києві, на місця не доходить. А якщо й доходить, то тільки у вигляді доплат медикам. І це не завжди у повному обсязі», – підкреслює Руслан Марцінків.

  Також він закликав мешканців не панікувати. Мовляв, всі працюють задля того, щоб пережити цей непростий період. Крім того визнав, що до другої хвилі хворих на коронавірус не готовий ніхто.

 • «На жаль, ми належним чином, особливо на державному рівні, не підготувались до другої хвилі. Про неї багато хто говорив, але реальної підготовки ніхто не здійснював, особливо у Міністерстві охорони здоров’я», – підкреслив Марцінків.

  Нагадаємо, що Марцінків розповів, чи працюватимуть франківські ринки у вихідні.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!