Без світла, конвертів та газу: судді Івано-Франківська скаржаться на безгрошів’я

 • Фінансовий колапс у судовій системі України видно на прикладі Івано-Франківська. Представники Феміди скаржаться не просто на безгрошів’я, а на зубожіння.

  Кажуть: нині навіть не мають за що купити конверти та марки для кореспонденції. А з дня на день через борги можуть залишитися ще й без світла та газу, пишуть “Подробиці”.

  До Другої Світової цей будинок був одним із найбільших та найкрасивіших у Івано-Франківську. Дбайливо висаджені та підстрижені клумби, вітражні вікна, старовинна ліпнина та дерев’яна арка при вході. Якщо не заходити всередину, може скластись враження, що пам’ятка архітектури збереглася чудово. А це інший бік історії та сьогодення.

  Пліснява на стінах, грибок, облуплена штукатурка. А незабаром будівлю можуть ще й відрізати від газу та світла. Важко повірити, що тут розташований Апеляційний суд, який по вуха в боргах. Із дня на день закінчаться гроші навіть на поштові конверти.

  Стоси справ, повісток, ухвал та постанов. Усе це розсортовують по конвертах, і готують до відправлення. Щодня – сотні листів. У день лише на поштову кореспонденцію тут витрачають щонайменше чотири тисячі гривень. За місяць – близько сімдесяти.

  “Ось ця справа йде на новий розгляд, її терміново потрібно відправити. Її вартість буде: чотири бандеролі по 44 гривні. На нинішній день залишено коштів – сімнадцять тисяч. Це є півтора тижні праці. Як ми маємо доставляти документи – не знаю”, – каже Наталія Возняк, секретар Івано-Франківського апеляційного суду.

  Нині суд знову на порозі краху. Окрім браку грошей на кореспонденцію, у Феміди чималі борги за комірне. Майже п’ятдесять тисяч уже набігло за газ, і понад сто – за світло. І заборгованість із кожним місяцем лише зростає. А на рахунках – нулі. Нещодавно на сам Апеляційний суд подали… до суду господарського. Газовики. Представники Феміди кажуть: це безпрецедентна подія. Такого ще в їхній історії не було. 

  Читайте також: Прикарпатців просять розрахуватися за спожитий газ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!