«Безпечне майбутнє»: у Франківську презентували проєкт, який допомагатиме правоохоронцям 

 • Сьогодні, 18 вересня, в Івано-Франківську розповіли про проєкт «Безпечне майбутнє».

  Він фінансується ЄС, має на меті побудування чотирьох дата-центрів  у кожному з міст-портретів: Івано-Франківську, Солотвино, Бая-Маре та Сігет.

  У Франківську такий центр буде знаходитися у комунальному приміщенні на стадіоні «Рух». Він складатиметься з таких секторів: серверна частина, центр оперативного реагування та приміщення з бекапами.

  За словами начальника управління інвестиційної політики Ігоря Попадюка, робота над проєктом розпочалася ще у 2016 році.

  «Ми готуємося до підписання грантової угоди і тоді розпочнеться процес фінансування. Уже в грудні очікуємо перше фінансування», – говорить Ігор Попадюк.

  Вартість проєкту – 1,3 мільйона гривень. До Івано-Франківська спрямують 565 тисяч євро. Реалізація його  триватиме 24 місяці.

  Важливою частиною проєкту є встановлення програмного забезпечення, яке відповідатиме потребам правоохоронців міста. Воно буде мати таку функції, як визначення небезпечних ситуацій, встановлення особи, номерних знаків автомобілів тощо.

  «Один із ключових результатів проєкту є швидка та ефективна взаємодія між службами, які відповідають за безпеку та громадський порядок», – зазначає Ігор Попадюк.

  Дата-центр стане основою для подальшої розбудови розумного міста «Smart Ivano-Frankivsk». Також його становлення створить можливості для розвитку нових проєктів у таких сферах: управління муніципальним транспортом, електронна освіта, геоінформаційні системи, управління дорожнім трафіком.

  Проєкт передбачає створення стратегії розвитку сектору ІТ міста Івано-Франківськ на 10 років.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків додає, що протягом наступних п’ять років мають створити розумне місто.

  «Роботу щодо такого міста почали давно. Настав час, і нам би хотілося, щоб ми виграли грант і створили місто на зразок європейського. Коштів завжди бракує, такі речі потребують додаткового фінансування. На щастя, ми виграли такий грант! Це тільки перший етап, далі ще багато роботи», – говорить мер.

  До теми: У Матеївецькій ОТГ почали реалізацію амбітного туристичного проєкту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!