Білорусів вразив прикарпатський досвід

  • У понеділок, 3 липня, білорусько-польська делегація з українськими партнерами відвідала Старобогородчанську об’єднану територіальну громаду (ОТГ), щоб на власні очі подивитися, як розвивається наше суспільство через реформу місцевого самоврядування.

    Власне, утворена ця громада була у 2015 році внаслідок об’єднання Старобогородчанської та Нивочинської сільських рад. До неї входять п’ять населених пунктів, де проживає 6120 осіб.

    Представники ОТГ розповіли гостям про проекти, які вже вдалося втілити в реальність: зроблено ремонти у школі та садочку, школу переведено на альтернативне паливо, створено місцеву пожежну охорону, проведено капітальні ремонти двох фельдшерсько-акушерських пунктів, придбано автомобіль швидкої допомоги.

    Леонід Скоробагатий, керівник білоруської спільноти багатодітних і прийомних сімей, дивується: “Вперше бачу, що у сільській місцевості є своя швидка допомога, це сенсація. Є і Будинок культури, амбулаторія, два дитячих садочки, школа, селищна рада, і навіть будують фонтан. Це село?.. Я б назвав це містечком”.

    Чи не найбільше гостей здивувала сонячна електростанція “Старі Богородчани-1” площею 6 гектарів. “Вразило, що у такої невеликої громади є власна сонячна електростанція, яка працює п’ять років, а за три роки вже повністю себе окупила, не очікував”, – додає пан Леонід.

    Громаду підтримують різні міжнародні проекти: U-LEAD, що фінансується урядами Польщі, Німеччини та Швеції, “DOBRE” Агентства США з міжнародного розвитку USIAD, “Підтримка розвитку Старобогородчанської ОТГ” міжнародного фонду “Відродження”.

    Полька Агнєшка Коморовська, представниця ГО “Східний демократичний європейський центр”, зазначає: приємно бачити, як в Україні все розбудовується на очах. “Одне із завдань проекту підтримки організаційного розвитку громадських організацій у Білорусі – показати, як органи місцевого самоврядування і локальної влади працюють з жителями. А також як ці люди можуть брати участь у вирішенні питань”, – розповідає вона.

    За словами пані Агнєшеки, ця організація в Україні працює вже 15 років і представникам України теж влаштовували подібні візити до Польщі. Там вони дізнавались, що таке самоврядування, яка його суть, і зараз вже видно результати тієї роботи, яка була започаткована ще у 2004 році. “Для мене це дуже важливо”, – наголошує вона.

    Відвідавши Старобогородчанську ОТГ, делегація переконалася, що розвиватися і змінюватися можуть не лише великі міста, а й невеликі місцеві громади, та спільними зусиллями будувати Україну, в якій хочеться жити.

    Вікторія ОСТАФІЙЧУК

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!