Біля Франківська планують збудувати мікрорайон для переселенців

 • У селі Черніїв Івано-Франківської територіальної громади міськрада виділила 10 га землі на будівництво житла для людей з інших регіонів України, які вимушено переїхали через бойові дії.

  За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, це будуть 5-поверхові будинки з приблизно 2,5 тис. квартир та облаштованою інфраструктурою, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  Зараз у міськраді створюють проєктні пропозиції та ведуть перемовини з міжнародними партнерами щодо фінансування.

  “Розробляємо документацію. У нас є консультанти, зокрема і Євген Глібовицький, який працює в цьому проєкті для того, щоб залучити міжнародні гроші. Ми вже знаємо, скільки може бути приблизно цього житла, які комунікації, соціальна інфраструктура. Але цей проєкт потребує грошей і певного часу для реалізації. Однак його потрібно втілювати, бо ми розуміємо, що частина людей — це не менше 20% вимушених переселенців — залишаться проживати в Івано-Франківську”, — каже Марцінків.

  За його словами, у Чернієві планують збудувати цілий мікрорайон, проте все залежатиме від фінансування та допомоги міжнародних донорів, яким найближчим часом представлять концепцію житла.

  Руслан Марцінків також розповів, що квартири, у яких зможуть мешкати переселенці, належатимуть Івано-Франківській громаді.

  “Якщо фінансування на 100% буде від міжнародних партнерів, то у всіх помешканнях зможуть жити вимушені переселенці, якщо ж частину грошей профінансують інвестори, то частина житла буде соціальною, а частина — комерційною”, — каже міський голова.

  Руслан Марцінків додає, що орієнтовна вартість проєкту складає приблизно 20 млн доларів США.

  Читайте також: “Роблю внесок у перемогу”: художник з Франківська розпродує картини, аби допомогти ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!