Боррель про реагування союзників на удари по Україні та Ізраїлю: не можна дати однакову відповідь, адже обставини не однакові

 • В Ізраїля є “Залізний купол”, який не можна побудувати “за одну ніч”, навіть якщо були б гроші. Водночас у ЄС працюють над збільшенням потенціалу протиповітряної оборони України.

  Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, коментуючи відповідь альянсу Заходу на атаки на Україну та Ізраїль, заявив, що не можна дати однакову відповідь, оскільки обставини не однакові. Про це він сказав після засідання голів МЗС країн ЄС 16 квітня, пише УНН.

  На запитання щодо того, коли обговорювалася підтримка західним альянсом Ізраїлю під час нападу на цих вихідних, чи обговорювалося сьогодні прохання Президента України Володимира Зеленського підтримати Україну таким самим чином, тобто, стріляти по дронах і ракетах. Боррель вказав, що йому не вперше ставлять це запитання, назвавши його “цілком обґрунтованим запитанням”.

  “Якби я був на місці Президента Зеленського, я б, звичайно, скористався нагодою і згадав, що Україну теж бомбардують. Ми працюємо, я, зокрема, і всі міністри, над збільшенням потенціалу протиповітряної оборони України. Я сподіваюся, що у понеділок на Раді міністрів оборони можуть бути ухвалені тверді та конкретні зобов’язання з цього питання”, – вказав Верховний представник ЄС.

  “Є речі, які не можна порівнювати. Ізраїль має “Залізний купол”, що захищає його повітряний простір, на будівництво якого пішли роки і роки, і він коштує дуже дорого. Навіть якби ми мали гроші в скриньці, його неможливо було б побудувати за одну ніч. По-друге, удари Ірану були здійснені над авіабазами армій Франції, США, Великої Британії та Йорданії. Вони перейшли через їхні бази, які також діяли в порядку самооборони. В Україні такого не трапляється. Ні на території України, ні на території, над якою літають російські ракети, немає авіабаз Великої Британії чи США, а тим більше, звісно, Йорданії. Тому не можна дати однакову відповідь, оскільки обставини не однакові. Але, звісно, ​​поставки ППО в Україну мають бути прискорені та посилені. Безумовно”, – зазначив Боррель.

  Нагадаємо, США планують ввести нові санкції проти Ірану після нападу на Ізраїль

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!