Бракує 55 мільйонів: бюджету Івано-Франківщини загрожує недовиконання

 • Сьогодні, 8 грудня, в Івано-Франківській обласній раді відбулось засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

  Депутати, які зібралися цим складом вперше, обговорили та затвердили низку бюджетних питань, заслухали звіт про виконання бюджету за 2020 рік та внесли в нього деякі зміни, пов’язані з карантином.

  Директорка департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич повідомила, що за 9 місяців цього року до обласного бюджету надійшло 2,386 мільярда гривень доходів що становить 71,4% від затвердженого річного плану. План на цей період виконаний на 97,8%.

  Основним джерелом власних доходів, як і раніше, залишається податок на доходи фізичних осіб – це 591 мільйон гривень, що на 45,8 мільйона більше, ніж торік. Основні видатки теж не змінилися – це медицина, освіта і охорона здоров’я. На ці галузі за рік витратили більше мільярда гривень.

  “Ми проводимо низку “перекидань” коштів. Так, наприклад, маємо залишок грошей, які мали бути виділені на перевезення учасників АТО до місць лікування та реабілітації. Але, самі розумієте, карантин – ніхто ніде не їздив. Тож ці гроші перекидаємо на житло для атовців”, – сказав Володимир Корженьовський, директор департаменту соціальної політики ОДА.

 • Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій запитав, яким прогнозується виконання бюджету за цілий рік, адже тенденції є несприятливими. Ірина Мацькевич відповіла, що очікується невиконання 16 мільйонів гривень по загальному фонду, а також 39 мільйонів – по спеціальному. Тобто разом у бюджеті Прикарпаття не вистачить 55 мільйонів гривень.

  До теми: Цьогоріч бюджет Франківська втратив майже 200 мільйонів гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!