Бракує ліків, коштів, медиків: Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня переповнена

 • В Івано-Франківську обласна інфекційна лікарня, яка приймає хворих на COVID-19, переповнена. Багато медиків похворіли, тому заклад готовий вже взяти на роботу 10 медичних сестер.

  Про це повідомив генеральний директор КНП «Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня» Роман Остяк, пише «Укрінформ».

  «У нас лікарня теж переповнена. Місць немає. Ми поставили 10 ліжок без реєстрації, зайняті й ті. Загалом 150 хворих у лікарні. Засобів захисту вистачає. Не вистачає ліків, грошей на зарплату і медичних працівників. Їх скоро не буде…. Люди втомились, виснажились психологічно. Половина медичних працівників похворіли. Сьогодні ми шукаємо і готові вже взяти на роботу 10 медичних сестер», – зазначає Остяк.

  Він уточнює, що люди в лікарні нині працюють на 1,5 -2 ставки і по 300% доплат до зарплати в медзакладі не вистачає. Також лікарі бачать доцільність переглянути пакет медичних послуг.

  «Ті медикаменти, антибіотики, які коштують 25 чи 40 гривень, не дуже діють. Ми закупити їх не можемо. Переглянути треба пакет. Це може зробити НСЗУ, а уряд мав би скерувати додаткові кошти, бо якщо цього не буде, то звідки взяти на все гроші. Вважаю, якщо хворим давати Цефалоспорини (група β-лактамних антибіотиків, в основі яких лежить 7-аміноцефалоспоринова кислота – ред.), то лише 4-го покоління. Ми даємо два-три антибіотики. Тоді хворі швидко одужують і не вимагають переходу на кисневу терапію. Хворого можна швидше виписувати і оборот ліжок теж прискорюється. Тоді можна більше людей госпіталізувати», – переконаний гендиректор.

  Він додає, що обласна інфекційна лікарня нині також потребує збільшення кисневих точок. У медзакладі вже є готовий проєкт, але з його виконанням є проблеми. Потреба лікарні – 137 кисневих точок з розрахунку по дві – у кожній палаті. Нині в обласній інфекційній є лише 12 каналів для забезпечення кисневої терапії.

 • Нагадаємо, що в міських лікарнях Івано-Франківська також не вистачає місць. Мер Руслан Марцінків заявив, що лікарні переповнені, люди знаходяться в коридорах та їдальнях. 

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!