Британська розвідка: через руйнування Каховської ГЕС до Криму незабаром перестане надходити вода

 • На березі затопленого Дніпра люди вже стикаються з кризою санітарії та обмеженим доступом до безпечної води. 

  Руйнування Каховської дамби, ймовірно, суттєво вплинуло на основне джерело постачання прісної води в окупованому Криму та на півдні Херсонської області. Про це йдеться у звіті Міноборони Великої Британії на основі розвідданих, передає УНН.

  Як зазначають у британській розвідці, руйнування РФ Каховської дамби, скоріше за все, завдало серйозної шкоди основному джерелу прісної води в окупованому Криму – Північно-Кримському каналу (ПКК).

  “Північно-Кримський канал забирає воду з Каховського водосховища, з водозабору, який розташований вище рівня дна водосховища. Рівень води у водосховищі, ймовірно, впав нижче рівня водозабору до 09 червня 2023 року, і вода незабаром перестане надходити до Криму”, – зазначають у звіті.

  Таким чином, це зменшить доступність прісної води на півдні Херсонської області та півночі Криму.

  У розвідці Великої Британії вважають, що російська влада, ймовірно, задовольнить нагальні потреби населення у воді за допомогою водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин і постачання пляшкової води з Росії.

 • “Водночас громади як на російському (тимчасово окупованому росією – ред.), так і на контрольованому Україною березі затопленого Дніпра стикаються з кризою санітарії, обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду”, – йдеться в огляді.

  До теми: На Херсонщині 35 людей вважаються зниклими безвісти через підрив Каховської ГЕС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!