«Британський штам коронавірусу уже на всій території країни», – Максим Степанов

 • Міністр охорони здоров’я назвав декілька причин погіршення ситуації з пандемією в Україні. Одна з них – більша агресивність нового, британського, штаму коронавірусу, який є втричі заразнішим, якщо порівняти з попереднім.

  Про це міністр повідомив на брифінгу МОЗ.

  «Ми вже увійшли в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території нашої країни виявили новий – британський штам вірусу. Він більш агресивний. Вражає молодих людей, більш контагіозний, тобто швидше передається та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі», – розповів Степанов.

  Міністр також додав, що для штаму характерна важка клінічна картина, а безсимптомний перебіг хвороби практично не фіксують. До лікарень потрапляють не лише люди поважного віку, а й 30–40-річні. Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку та навіть центральну нервову систему. А дві третини людей, які перехворіли, потребують додаткової реабілітації від постковідного синдрому впродовж 3–6 місяців.

  «Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на британський штам помирали від фізичної відсутності потреби дихати, хоча були водночас в абсолютній свідомості. Ці дані ми отримуємо і від наших західних колег, з якими підтримуємо постійний зв’язок, щоб надавати кваліфікованішу допомогу», – наголосив Степанов.

  До теми: МОЗ оновило карантинні зони: “червоних” по Україні уже вісім

 • У хворих з Прикарпаття виявили нові мутації «британського» штаму коронавірусу

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!