Будь-яка спроба заарештувати Путіна буде оголошенням війни Росії, – Медведєв

 • Заступник голови Ради безпеки РФ, експрезидент Дмитрій Медведєв заявив, що компетенція Міжнародного кримінального суду (МКС) для Росії є нікчемною, додавши, що ситуація, яка передбачає арешт російського президента за рішенням МКС, означатиме оголошення війни Російській Федерації.

  Про це він сказав в інтерв’ю російським інформагентствам, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Интерфакс”.

  Він нагадав про слова міністра юстиції Німеччини про те, що, якщо Путін приїде в цю країну, його заарештують.

  “Ось уявімо собі – зрозуміло, що ця ситуація, яка не реалізується ніколи, але, тим не менш, уявімо собі, що вона реалізувалася. Чинний глава ядерної держави приїхав на територію, припустімо, Німеччини і зазнав арешту. Що це? Оголошення війни Російській Федерації! І вже в цьому випадку всі наші засоби полетять у Бундестаг, в офіс канцлера тощо. Він розуміє, що це “казус беллі”, що це оголошення війни? Чи він учився погано?” – сказав Медведєв.

  Він назвав МКС “якоюсь правовою нікчемою, яка нічого суттєвого не зробила з моменту свого створення”.

  За словами Медведєва, за час своєї роботи МКС “нічим серйозним не відзначився”: “За всю історію вони притягнули близько 30 персон, (…) це якісь там третьорядні повстанці в якихось, як правило, невеликих країнах”.

  “Але є наслідки, і вони полягають у тому, що такого роду рішення створюють колосальний негативний потенціал. А в нас і так дуже погані відносини із західним світом, гірших узагалі, напевно, за всю історію не було”, – резюмував Медведєв.

 • Нагадаємо, минулого тижня Палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини.

  Після цього Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно прокурора і суддів Міжнародного кримінального суду за “незаконне притягнення до відповідальності завідомо невинного” Владіміра Путіна. В МКС назвали це спробою перешкодити зусиллям з притягнення до відповідальності за дії, заборонені міжнародним правом.

  Читайте також: Путін не досяг й половини сподівань під час зустрічі з Сі Цзіньпіном, – ОП

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!