Бустерна доза COVID-вакцини покращує імунітет у тих, хто щепився AstraZeneca і Pfizer – дослідження

 • Додаткова вакцинація проти COVID-19 покращує імунітет у людей, які повністю щепилися вакцинами AstraZeneca і Pfizer-BioNTech.

  Науковці також виявили, що бустерні дози вакцини є абсолютно безпечними. Відповідне дослідження провели вчені з Саутгемптонського університету, Імперського коледжу Лондона, Національного інституту досліджень охорони здоров’я Британії та інших установ, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Українську правду“.

  У ньому взяли участь 2878 людей з 1 по 30 червня 2021 року. Усі вони пройшли повний курс щеплення вакцинами AstraZeneca або Pfizer-BioNTech і за 10-12 тижнів отримали бустерну дозу.

  Також науковці перевірили безпеку, імунну відповідь (імуногенність) і побічні ефекти (реактогенність) усіх вакцин, якими додатково щепили учасників дослідження. Зокрема, йдеться про бустерні дози вакцин AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Novavax, Janssen, Moderna, Valneva і Curevac.

  Усі сім вакцин підвищили імунну реакцію проти спайкового білка коронавірусу після повного курсу вакцинації AstraZeneca, сказав керівник дослідження Сол Фауст. Однак після двох доз Pfizer-BioNTech імунітет підвищили лише 6 вакцин:

  • AstraZeneca;
  • Pfizer “BioNTech;
  • Moderna;
  • Novavax;
  • Janssen;
  • Curevac.

  Імунна реакція також залежала від вакцини, якою людей щепили у перші два рази. Зокрема, після двох доз AstraZeneca кількість антитіл до COVID-19 збільшилася від 1,8 до 32,3 разів, залежно від використаної бустерної вакцини.

  Водночас після повного щеплення Pfizer-BioNTech різні бустерні вакцини підвищували кількість антитіл в 1,3-11,5 разів.

  “Дані про побічні ефекти свідчать про те, що всі сім вакцин безпечні у використанні для третього щеплення”, – заявив професор Сол Фауст.

  Після цих бустерів науковці зафіксували “прийнятний рівень” побічних ефектів, зокрема біль у місці ін’єкції, втома і біль у м’язах. Про ці побічні ефекти частіше повідомляли учасники віком 30-69 років, ніж люди з вікової групи 70+.

  Водночас лише 24 людини скаржилися на більш серйозні побічні ефекти після третього щеплення.

  До теми: за минулу добу ще 6 537 прикарпатців вакцинувались від COVID-19

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!