Битви дівчини з Рожнятівщини: як на килимі, так і в житті

 • Що таке професійний спорт та регулярні тренування, добре знає дівчина з села Ясень, що на Рожнятівщині. 18-річна майстриня спорту, чемпіонка України з дзюдо та самбо Сніжана Пліш розпочала свою спортивну кар’єру ще у 2013 році в Рожнятівській дитячо-юнацькій спортивній школі. Займалася за напрямком боротьби, самбо та дзюдо. Перший тренер-викладач Роман Матішак одразу помітив наполегливу роботу спортсменки. Саме він навчив Сніжану основних технік з дзюдо та самбо і розповів про принципи тренування. Так з малого прикарпатського селища Рожнятів у дівчини почався великий спортивний шлях не лише в Україну, але і в Європу.

  “Мої батьки – моя опора, – каже Сніжана Пліш. – Вони з дитинства підтримували мене і мій вибір. Мій старший брат займався боксом, але через травму не зміг продовжувати тренування. Мені завжди подобалося займатися самбо та дзюдо. Спочатку було важко, але з кожним разом ставало дедалі легше. Після перших змагань я відчула бажання перемагати суперників. Як і всім спортсменам, було складно, були розчарування і травмування, але я щоразу намагалася боротися, коли одягала кімоно”.

  “Сніжана завжди була цілеспрямована, – каже Роман Матішак. – Ця дівчинка знала, чого вона хоче. Перша її велика перемога була на першості з дзюдо у м. Надвірна. Саме там її помітив заслужений тренер України Євген Боднарук. Великий потенціал сільської дівчини дав згодом високі результати. Вже у 2016 році Сніжану перевели на навчання у Надвірну в спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву, в секцію спортивного самбо”.

  Далі на дівчину чекали виснажливі тренування та різноманітні змагання. Їй лише 18 років, а вона вже майстер спорту, чемпіонка України з дзюдо та самбо, золота, срібна та бронзова призерка світу з самбо. Минулого року Сніжана Пліш виборола перше місце на чемпіонаті світу з самбо і здобула золото.

  Тепер Сніжана тренується під керівництвом заслуженого тренера України Євгена Боднарука. Дівчина каже, що професійно ставитися до спорту навчив її саме він. Підкреслює, що ключова фігура у формуванні спортсмена – це тренер. “У нас тісна співпраця з тренером, – говорить чемпіонка. – Євген Миколайович мене навчає і мотивує. Він вкладає у спортсменів всі свої знання і досвід. Якби не було такої тісної співпраці між нами, то, мабуть, не було би і моїх перемог у спорті”.

  Серед досягнень юної прикарпатки є титул абсолютної чемпіонки України з дзюдо, друге місце на чемпіонаті світу з самбо, що проходив у Сербії, третє – на чемпіонаті світу з самбо, що відбувався в Ташкенті, крім того, спортсменка зайняла почесне третє місце з самбо у Чехії, неодноразово перемагала на Всеукраїнських змаганнях. Зі Сніжани беруть приклад юні спортсмени, а своїми перемогами вона мотивує до занять багатьох учнів ДЮСШ ОР “Нафтохімік Прикарпаття”. Минулорічне золото, яке привезла прикарпатка з Європи, зробило її кумиром серед молодших за неї спортсменів. Сніжана надихає й інших дзюдоїсток на перемоги та підкорення нових вершин у спорті.

  “Спорт тренує не тільки моє тіло, але й мозок, – розповідає Сніжана. – На день я тренуюся три рази: о 6:30, 11:00 та 17:00. Як і інші види спорту, самбо, дзюдо – чудовий спосіб залишатися здоровим і підтягнутим. Самбо надихає людей, особливо жінок. Важкі битви на килимі змушують тебе боротися і в житті. Крім того, жінка, здатна захистити себе, виглядає впевненішою.17 травня лечу на Кіпр, де проходитиме Чемпіонат Європи. Хочу й там показати всі свої сильні сторони”.

  На питання, про що мріє, прикарпатська спортсменка відповіла, що хотіла би взяти участь в Олімпійських іграх. Гарна мрія, яка має шанс стати реальністю.

  Мар’яна ЛОКАТИР

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!