Бюджет Прикарпаття-2019: на що потратять вісім мільярдів гривень

 • Сьогодні, 17 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

  Депутати обговорили проект бюджету на 2019-й рік, який нарешті з’явився у вільному доступі на сайті облради. Як розповіла Ірина Мацькевич, директор департаменту фінансів ОДА, він складе понад 8.3 мільярда гривень, а обсяг власних доходів зросте на 153 мільйони гривень.

  Доходи бюджету на 2019-й рік складуть 8 мільярдів 323 мільйони гривень, видатки – 8 мільярдів 317 мільйонів. Таким чином, в обласному бюджеті не буде дефіциту, як у міському. 

  Власний дохід бюджету Прикарпаття, згідно оновлених даних, складе понад мільярд гривень. З цієї суми 937 мільйонів – різноманітні податки та збори, основним з яких є ПДФО (693 мільйони) та екологічний податок (126 мільйонів). Ще 112 мільйонів складуть неподаткові надходження – це доходи від відчуження майна, надання різноманітних послуг і так далі.

  Все решта – а це 7 мільярдів 237 мільйонів гривень – це субвенції та дотації з державного бюджету на освіту й медицину, соціальну, культурну та спортивну сфери. Найбільшим пунктом витрат стануть допомоги малозабезпеченим, людям з інвалідністю та іншим незахищеним категоріям – їм виплатять 3 мільярди 123 мільйони гривень. Ще понад півтора мільярда витратять на субсидії.

  Щодо інших категорій, то один мільярд гривень складе медична субвенція, 234 мільйони – освітня. А на будівництво, ремонт і реконструкцію доріг передбачено 348 мільйонів гривень із держбюджету. При цьому, наприклад, на діяльність управління з міжнародного співробітництва, євроінтеграції та туризму – тобто на пошук інвесторів та розвиток туризму – виділено всього два мільйони гривень.

  Детальніше з проектом бюджету на 2019-й рік можна ознайомитись за посиланням.

  Депутати підтримали цей проект рішення. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесїі, 21 грудня.

  Читайте також: Мораторій – на Прикарпатті заборонили російські фільми та музику

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!