“Червона” зона: в Івано-Франківській ОДА закликали всіх вакцинуватися

 • Сьогодні, 27 жовтня, в Івано-Франківській ОДА відбувся брифінг за підсумками рішення регіональної комісії ТЕБ і НС.

  Мова йшла про деталі запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території Івано-Франківської області. Нагадаємо, це рішення  прийняла Державна комісія ТЕБ НС на позачерговому засіданні, з огляду на стрімкий ріст кількості хворих та зайнятості місць у лікарнях.

  “Бачимо щоденне зростання рівня захворюваності – і серед дорослих, і серед дітей. Ми розуміємо, що розірвати ланцюг хвороби можна зараз лише серйозними карантинними обмеженнями. Також у нас працюють всі пункти вакцинації, 33 мобільні бригади. Але наразі вводяться обмежувальні заходи. Бо є багато летальних випадків, це все трагічно”, – сказала голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

  У “червоній” зоні діють найсуворіші правила карантину. Заборонена робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Їх в Івано-Франківській області запровадять з 30 жовтня.

  Володимир Дзьомбак, в.о. директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, додав, що кількість ліжок для пацієнтів з коронавірусом не безмежна, і скоро вільні ліжка закінчаться. Тоді людей не буде як госпіталізовувати.

  “Якщо не вжити цих обмежувальних заходів, доведеться відкривати хіба що лікарні у гуртожитках чи спортзалах. Тому вводяться обмеження, і за цей час всім треба максимально швидко вакцинуватися, щоб зупинити вірус”, – сказав Володимир Дзьомбак

 • Щоправда, обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів будуть вакциновані й матимуть “зелений” сертифікат. Також для повністю вакцинованих громадян не діятимуть обмеження у міжрегіональному транспортному сполученні.

  “Я боюся того, що будуть пікові показники захворюваності, і ми не врятуємо нашу систему охорони здоров’я. За останній тиждень у нас ріст кількості хворих на 80%, це дуже насторожує. Хочу нагадати, що з 1 червня по сьогодні є 14 тисяч прикарпатців, які захворіли на коронавірус. З них лише 0.44% – вакциновані, які потребували допомоги в лікарні, переважно – нескладної”, – сказав Руслан Савчук, головний санітарний лікар Івано-Франківщини.

  Читайте також: Марцінків розповів, як працюватимуть кафе, ринки та школи у “червоній” зоні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!