До чудотворної ікони: у Франківську розповіли, як відбуватиметься проща до Крилоса (програма)

 • З 3 по 4 серпня на Прикарпатті відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю.

  Прощу, яка відбудеться у селі Крилос, очолить Блаженіший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Ця подія присвячена 30-річчю виходу української греко-католицької церкви з підпілля.

  З цієї нагоди сьогодні, 29 липня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ провели пресконференцію.

  «30 років тому зусиллями світочів нашої катакомбної церкви вдалося зробити неможливе – УГКЦ отримало право вільно та привселюдно звершувати свою діяльність», – каже Владика Володимир Війтишин.

  Архієпископ додає, що важливим кроком стала акція голодування греко-католиків у Москві. Тривала вона 5 місяців і викликала великий резонанс у Радянському Союзі та у світі. Тодішня влада була змушена визнати права церкви. Так, на цьогорічній прощі до Крилоса запланований піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина.

  В усіх цих містах у суботу, 3 серпня, о 8:00, одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу. Крім того, відбудеться виїзд колони велосипедистів із Голині.

  «Молодь вирішила таке запропонувати. Раніше такого не було. Також буде перегляд фільму, щоб дізнатися трохи більше про історію. Також відвідати Хресну дорогу. Вона нова, гарна, ковалі дуже старалися оздобити її цікавими елементами», – каже митрополит протоієрей Олег Каськів.

  Митрополит зазначає, що зазвичай на кількість прочан впливає погода. Однак очікують, що до заходу долучаться 30-35 тисяч людей. Крім того, будуть й люди з інших областей. Також на дійство прибудуть більше сотні священників. Серед заходів прощі запланований перегляд документальної стрічки «Ті, що вірні», насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи.

  До теми: Ще одна церква на Прикарпатті вийшла з Московського патріархату

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!