Чи підпадає під відключення світла Буковель: в обленерго відповіли на найпоширеніші запитання прикарпатців

 • Після введення графіків погодинних вимкнень, у прикарпатців виникає чимало запитань, що стосуються знеструмлень.

  Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» зібрали найпопулярніші з них та дали відповіді або розвінчують міфи.

  1. Чому в Івано-Франківську не вимикають великі торгові центри (Велес, Арсен тощо)?

  У таких великих торгових центрах Івано-Франківська як Велес, Арсен, Епіцентр також застосовуються графіки погодинних вимкнень. Якщо, до прикладу, у Велесі є світло, це означає, що ТЦ перейшов на роботу власних генераторів, за рахунок чого продовжує працювати. Вимкнення можливо навіть не помітити, якщо автоматика закладу одразу переключається на резервне живлення. Що стосується Арсену та Епіцентру, там ситуація дещо інша. Наразі в обласному центрі триває реконструкція підстанції в районі Каскаду та Хоткевича. Тому ці торгові центри з 20 травня вимикаються ручною чергою 6.1.

  1. Чи підпадає під ГПВ Буковель?

  Буковель за вказівками АТ «Прикарпаттяобленерго» проводить обмеження, які підприємство контролює засобами телевимірювання. Це один з найдисциплінованіших споживачів, що чітко виконує розпорядження. Окрім цього, Буковель на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності, що застосовує у час ГПВ.

  1. Чому вимкнення за моєю адресою не відповідають черзі?

  Невідповідність черги вимкнень можлива через такі причини:

  • схема змінена через аварійні ситуації, і вже за день або два ваша черга знову відповідатиме дійсності;
  • схема змінена тимчасово на час ремонту, що може тривати від декількох днів до декількох тижнів.
  1. Коли почнуть вимикати черги 6.1 та 6.2?

   Черги 6.1 та 6.2 почали вимикати з понеділка, 20 травня. Це черги вимикаються вручну. Потрібен був час, щоб організувати транспорт та сформувати бригади, які будуть проводити переключення черг.
  2. Чому ГПВ діють лише у вечірній час?

   Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» погодинно. І обленерго, як оператор системи розподілу, доводить на кожну годину певну величину потужності. Бувають дні, коли обмеження необхідно застосовувати протягом цілої доби, тоді графіки погодинних вимкнень вводяться як у вечірній, так і в денний час. Іноді за доведеними лімітами вимкнення необхідно провести лише у вечірні години.
  3. Яка причина того, що на вихідних не вводилися графіки?

   Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» – оператор системи передачі, що володіє станом енергетичного обладнання та системи в Україні загалом. Знаючи загальну ситуацію в енергосистемі, зовнішні обставини, можна передбачити виникнення форс-мажорних ситуацій. Для їх попередження, тобто на випередження, можуть застосовуватися обмеження у споживанні електроенергії. Якщо таких засторог немає, то і графіки вводити немає потреби.
  4. Чи має зв‘язок запровадження ГПВ із майбутнім підняттям тарифу?

   Рішення про запровадження ГПВ приймає НЕК «Укренерго» для того, щоб зменшити дефіцит потужності в енергосистемі та збалансувати її. Тоді як тарифи визначаються Кабінетом Міністрів України та є суто економічними питаннями на рівні держави.
  5. Чи надовго ці вимкнення?

   Графіки погодинних вимкнень будуть діяти стільки, скільки часу будуть проблеми в енергетиці України та до того часу, поки генерація не зможе покрити потреби споживання. Термінами тривалості ГПВ обленерго не володіє.

  Нагадаємо, стало відомо, як вимикатимуть світло на Івано-Франківщині 24 травня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!