Cinema for Victory: в Україні заснували кінофестиваль фільмів, знятих під час російсько-української війни

 • Його проведуть з 23 до 25 лютого. 

  До десятої річниці вторгнення Росії на територію України та до другої річниці повномасштабної війни в Україні започаткували проведення Ukrainian National Film Festival “Cinema for Victory” — кінофестивалю фільмів, знятих під час російсько-української війни. Про це 19 лютого повідомлять на сторінці Міністерства культури та інформаційної політики, пише “Галицький кореспондент“.

  Зазначається, що кінофестиваль є платформою для інформаційного спротиву російській агресії. Майданчиком для розвитку контенту воєнного часу. Об’єднання зусиль і обміну досвідом для кіноспільноти. Підсилення взаємодії між цивільними та військовими, що сприятиме підсиленню мотивації на шляху до української перемоги.

  Його основні завдання — підтримка уваги до війни в Україні, документування злочинів росії проти українців, відзначення документалістів, які доводять засобами кіно необхідність потужної й тривалої підтримки України з боку міжнародних партнерів.

  До 22-го лютого Cinema for Victory приймає стрічки до конкурсної програми, а вже 23-25 лютого відбудеться офіційна частина Національного кінофестивалю. Цьогоріч він зосередиться на фільмах, які документують воєнні злочини росіян, фіксуючи свідчення про війну через реальні історії українців.

  “Воєнна кінодокументалістика є свідоцтвом активного спротиву українців, героїзму захисників і захисниць. Та безпрецедентного об’єднання українського суспільства заради протистояння ворогу. Поширення документальних фільмів, створених під час війни, є протидією пропаганді російських загарбників на території України та у світі, а також — потужним аргументом для світової аудиторії в адвокації України”, — йдеться у дописі.

  До теми: Фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію BAFTA як найкращий документальний фільм

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!