Данія спростила умови в’їзду для українців

 • Данія запровадила нові правила в’їзду з України.

  У понеділок, 25 жовтня, данський уряд скасував дію національної кольорової моделі, що групувала країни за рівнем захворюваності на Covid-19, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на сторінку Посольства України в Данії.

  З цієї дати обмеження на поїздки до Данії спрощені. Так, громадяни України можуть в’їжджати в Данію без необхідності робити тест на Covid-19 та самоізолюватися після прибуття.

  Для цього органам прикордонного контролю Данії потрібно пред’явити Covid-сертифікат ЄС або його еквівалент. Covid-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг “Дія”, також приймається, оскільки Україна приєдналася до системи цифрових Covid-сертифікатів ЄС.

  Зазначений Covid-сертифікат має підтверджувати вакцинацію від Covid-19 однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на Covid-19 або одужання від коронавірусу.

  У разі відсутності Covid-сертифікату, громадянам України потрібно зробити тест на нього протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на Covid-19 перед приїздом до Данії скасована.

  Якщо громадянин України раніше перехворів на Covid-19, але при цьому не має Covid-сертифікату, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на Covid-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. У такому випадку, робити тест на Covid-19 після прибуття в Данію непотрібно.

 • Якщо громадянин України в’їжджає в Данію з країн, які Данія вважає країнами з “дуже високим ризиком інфікування Covid-19” (наразі це більшість країн Африки, Азії та Латинської Америки), потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від Covid-19. В іншому випадку, треба зробити тест на Covid-19 відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

  “Звертаємо увагу, що данський уряд залишив за собою право швидко відновити усі обмеження в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з появою за кордоном нових варіантів вірусу Covid-19, які можуть становити ризик для Данії”, – наголошують у дописі.

  Читайте також: Україна підписала “Авіаційний безвіз” із Європейським Союзом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!