Дефіцит дров: на Прикарпатті горяни ризикують замерзнути взимку

 • Газу нема. І дрова не продають. На Прикарпатті горяни ризикують замерзнути взимку. Адже їх села не газифіковані. І дрова купити вони не можуть. Лісгоспи не продають. Селяни спершу чекали, а тепер пішли і погрози –  вчинити самовільну рубку,  тим паче ліс  під боком. 

  У горах дрова на зиму заготовляють з ранньої весни. Закуповують у лісництвах. По 510 гривень за кубометр, розповідають  гуцули. В сезон виходить до 3 тисяч гривень. Та цьогоріч «виписати» дрова не змогли, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “РАІ”.

  Гуцули панікують. Зима на носі, а дров досі немає. Опалювати блакитним паливом тут не можуть. Бо це найбільше село в Україні  – Космач  –  досі не газифіковане!  Тож деревина тут – на вагу золота. 

   Голова громади Дмитро Мохнатчук б’є на сполох.  Каже,  селяни спершу сварились, а  тепер пішли й  погрози.  Аби обігріти оселі,  люди уже готові йти на злочин. Вчинити самовільну рубку.

  Проблема із заготівлею дров не лише у гірських районах, запевняють в  обласному управлінні лісового господарства. Всі 16 лісгоспів Прикарпаття нині на шаленому дефіциті. Найкритичніша ситуація  в Кутському та Галицькому лісгоспах. Бо частина тамтешніх лісів  – заповідні зони. А  листи,  направлені в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів,  справу з місця так і не зрушили.

  Нагадаємо, Незаконного лісоруба з Верховинщини оштрафували на 51 000 гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!