Депутата Калуської міськради, який збив велосипедиста, залишили під вартою

 • Обвинувачений запевняє, що шкодує про скоєне та сприятиме слідству.

  Івано-Франківський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб — депутату Калуської міської ради Тарасу Барничу.

  13 листопада в Івано-Франківському апеляційному суді розглянули скаргу депутата Калуської міської ради Тараса Барнича щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, пише “Суспільне”.

  Захист просить про можливість внесення застави 

  Адвокат підозрюваного Олег Іванів під час судового засідання просив замінити своєму підзахисному запобіжний захід на домашній арешт із можливістю внесення застави.

  Він додав, що Тарас Барнич — раніше не судимий, має дружину й дітей, займається волонтерством, за що отримав подяку від однієї з військових частин.

  Адвокат попросив визначити розмір застави у 40 прожиткових мінімумів.

  “Я зазначаю, що Барнич своїми діями жодним чином не може вплинути ані на хід судового розслідування, ані на збирання доказів. Вважаю, що прокурор не навів достатньо підстав на обґрунтування ризиків. Суд безпідставно задовольнив клопотання і визначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”, — каже Олег Іванів.

  Родичі претензій не мають

  Інший адвокат Барнича Сергій Любчик розповів, що потерпілі — родина загиблого велосипедиста — жодних претензій до підозрюваного не висувають.

  “Сторона захисту обрала позицію. Ця позиція підтримується нашим підзахисним: під час судового розслідування вживатимуться всі необхідні заходи щодо відшкодування завданої матеріальної й моральної шкоди”, — говорить Сергій Любчик.

  Натомість прокурор Денис Свірідов сказав, що апеляція — необґрунтована.

 • З його слів, якщо замінити підозрюваному запобіжний захід на домашній арешт, то є ризик перешкоджання розслідуванню.

  “Я вважаю, що на цьому етапі досудового розслідування такий запобіжний захід є необхідним, оскільки ризики щодо переховування є суттєвими. Також, доки триває судове розслідування, є суттєві ризики впливу на свідків, потерпілих та інших учасників кримінального провадження”, — говорить Денис Свірідов.

  Про скоєне шкодує 

  Підозрюваний Тарас Барнич провину визнав, шкодує про скоєне і співпрацюватиме зі слідством.

  “Хочу сказати, що дуже шкодую про те, що сталося. Важко переносити це. Я не збираюся десь тікати чи перешкоджати, а навпаки — допомагатиму в слідстві”, — каже Тарас Барнич.

  Івано-Франківський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави.

  Читайте також: Купував дрони для ЗСУ: шахраї ошукали прикарпатця на понад 385 тисяч гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!