Дмитро Міхалець розповів про зарплатню та проблеми франківських патрульних

 • Сьогодні, 20 липня, у Франківську, в громадському ресторані “Urban space 100”, вдруге відбулась “Кава з Міхальцем”, керівником патрульної поліції Івано-Франківська.

  Зустріч розпочалась із вручення грамоти жителю міста, Дмитру Філяку, котрий разом із патрульними нещодавно допомагав евакуйовувати із палаючого будинку людей. Перейшовши від урочистостей до офіційностей, Дмитро Міхалець розпочав відповідати на попередньо зареєстровані запитання від жителів міста.

  Франківці цікавилися чи має хтось доступ до камер відеоспостереження поліції із сторонніх осіб, а також чи поліція змогла спіймати когось із вандалів, які нещодавно поламали саджанці біля Івано-Франківської ОДА. На перше Міхалець відповів, що третьої особи у цій справі бути не може, а на друге, що  поліція передає такі завдання слідчо-оперативній групі, а самі патрульні не займаються розслідуваннями.

  Також звучали запитання про штрафи щодо незаконних забудов. Очільник патрульної поліції розповів, що його підлеглі багато в чому обмежені. Вони не можуть штрафувати на місці підприємців чи складати протоколи. Все це робить спеціальна людина, котра в його розпорядженні є тільки одна. Вона займається складанням протоколів, пошуку певних законів, що регулюють діяльність підприємців-забудовників, а також підрядників.

  Міхалець розповів про патрульного, котрий не під час виконання своїх обов’язків знаходився в стані алкогольного сп’яніння, та ще й за кермом. Зараз на нього складений протокол і ним займається прокуратура.

  Жителів також цікавило питання заробітньої плати патрульних. Міхалець в свою чергу розповів, що його підлеглі отримують близько 8 тис. грн в місяць. І його така зарплатня не влаштовує. Адже працювати в поліції – це завжди стрес і 8 тисяч не надто багато для такої роботи.

  «Я часто їжджу разом із патрульними. Сідаю зранку в «Пріус» і патрулюю. Я не можу передати словами, який це кайф, коли ти виносиш із пожежі людину, допомагаєш жителям, вирішуєш проблеми. Робота поліцейського – це адреналін», – розповів Дмитро Міхалець.

  Також в кінці зустрічі прозвучало декілька пропозицій щодо покращення роботи поліції в цілому. Керівник патрульних всім подякував за зустріч. Сподівається, що наступного разу на «каву» прийде так само багато людей і запитань буде ще більше:

  «Слідкуйте за сайтом поліції, щоб бути в курсі новин і не пропустити нашу наступну зустріч»,- підсумував Дмитро.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!