Долинщина співпрацюватиме зі Славською ОТГ в питаннях туризму

 • Вчора, 14 грудня, у Вигоді відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між громадами Вигоди, Долини та Славського (Львівська область).

  Підписантами документу виступили Вигодський селищний голова Ярослав Наум, Долинський міський голова Володимир Гаразд та Славський селищний голова Володимир Бега. Меморандум має на меті сприяти спільному економічному розвитку громад, які знаходяться на межі двох сусідніх областей – Львівської та Івано-Франківської.

  “Важко переоцінити значущість даного проекту, адже його реалізація дасть поштовх для розвитку туристичної інфраструктури на територіях двох областей, які мають потужний туристично-рекреаційний потенціал”, – розповів заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський.

  Наразі новостворена Славська ОТГ за підтримки інвесторів та місцевого бізнесу розпочала активну роботу над розбудовою сучасного європейського гірськолижного курорту, який у перспективі зможе приймати до 20 тисяч відвідувачів щодня. Функціонування цього центру туризму потребує розгалуженої інфраструктури доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, які у майбутньому забезпечать швидкий доступ до сусідніх районів Закарпатської та Івано-Франківської областей. Таким чином, відвідувачі центру зможуть подорожувати сусідніми областями, зокрема, відвідувати унікальні місця Прикарпаття.

  За словами Ярослава Наума, у Вигоді активно працюють над розвитком унікального проекту «Карпатський трамвай», що вже став візитною карткою селища, як майбутнього центру новоствореної ОТГ. Цього року туристичною атракцією скористалися понад 11 тисяч мандрівників. Тож будівництво дороги з боку Славської ОТГ від села Верхня Рожанка до Вишкова об’єднає зусилля щодо спільного доступу до сусідніх територій та значно вплине на їх розвиток.

  На переконання Володимира Гаразда, цікавою та привабливою для туристів є також бальнеологія – лікування мінеральними водами та солями, поклади яких є у Мізуні, Мислівці та Долині, де тисячоліттями видобували «біле золото». Унікальність та лікувальні властивості цих усіх мінеральних джерел підтверджені висновками спеціалізованих інститутів. Все це створює передумови для розвитку  міжобласного проекту, який відкриває нові можливості.

  Підписання Меморандуму передбачає створення Асоціації органів місцевого самоврядування даних територій, їх виконавчих органів, залучення експертів і розробки спільного стратегічного плану розвитку територій та плану дій на майбутнє.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!