Дорожники продовжують капітальний ремонт об’їзної Тисмениці

 • У рамках Національного проекту «Велике будівництво» продовжується капітальний ремонт об’їзної Тисмениці, км 4+657 – 11+189, а/д Н-18 “Івано-Франківськ – Тернопіль”.

  Про це інформують в ІФ ОДА.

  Проведено перший етап робіт: видалення придорожніх насаджень, планування поздовжнього та поперечного профілів, укріплення укосів, земельного полотна та кюветів, здійснення комплексу робіт із відновлення дорожнього одягу проїзної частини.

  На цій ділянці а/д Н-18 використовується такий же метод зміцнення основи, як і на а/д Р-21 “Долина – Хуст”. Тобто відфрезерований асфальтобетон у спеціальній ґрунтозмішувальній установці поєднують із різними фракціями щебеню та з комплексними в’яжучими, які перетворюються на бетон низької марки.

  Отриману суміш влаштовують першим шаром дорожнього одягу як вирівнювальний шар основи. Далі проектом передбачено влаштування верхнього шару основи із щебенево-піщаної суміші, розлив бітумної емульсії, нижнього шару покриття із крупнозернистої щільної гарячої асфальтобетонної суміші, ще одне скріплення бітумною емульсією та влаштування верхнього шару щебенево-мастикового асфальтобетону.

  Проектом передбачено укріплення узбіч, влаштування водовідвідних каналів, очищення русла річки Ворона та потічків на перетині з дорогою, ремонт 11-ти залізобетонних труб та чотирьох штучних споруд. До цього комплексу входять:

  • залізобетонний міст на км 5+870 довжиною 6,3 м;
  • мостовий перехід на км 7+139 довжиною 12,5 м;
  • мостовий перехід на км 8+973 довжиною 54,7 м;
  • мостовий перехід на км 11+033 довжиною 11,4 м.

  Замовник робіт – Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, яка здійснює контроль за дотриманням технологічного процесу.

 • Фінансування – Державний бюджет.

  Нагадуємо, що водночас на км 0+000 – км 4+657 та км 11+189 – км 33+811 дороги Н-18 “Івано-Франківськ – Тернопіль” триває поточний середній ремонт.

  Читайте також:  Прикарпатців попереджають про обмеження руху транспорту по дорозі “Стрий – Ізварине” (схема)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!