Дорожники ремонтують об’їзну дорогу біля Тисмениці

 • За кошти з Державного бюджету в рамках Національного проекту «Велике будівництво» продовжується капітальний ремонт об’їзної Тисмениці, км 4+657 – 11+189 а/д Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль.

  Проводиться перший етап робіт: видалення придорожніх насаджень, планування поздовжнього та поперечного профілів, укріплення укосів, земельного полотна та кюветів, здійснення комплексу підготовчих робіт з відновлення дорожнього одягу проїзної частини.

  На цій ділянці а/д Н-18 використовується такий же метод зміцнення основи, як і на а/д Р-21 Долина – Хуст. Тобто відфрезерований асфальтобетон у спеціальній ґрунтозмішувальній установці поєднують із різними фракціями щебеню та з комплексними в’яжучими, які перетворюються на бетон низької марки.

  Отриману суміш влаштовують першим шаром дорожнього одягу як вирівнювальний шар основи. Далі, згідно з проєктом, передбачено влаштування верхнього шару основи із щебенево-піщаної суміші, розлив бітумної емульсії, нижнього шару покриття із крупнозернистої щільної гарячої асфальтобетонної суміші, ще одне скріплення бітумною емульсією, та влаштування верхнього шару щебенево-мастикового асфальтобетону.

  Проєкт передбачає укріплення узбіч, влаштування водовідвідних каналів, очищення русла річки Ворона та потічків на перетині з дорогою, ремонт 11-ти залізобетонних труб та чотирьох штучних споруд. До цього комплексу входять:

  – залізобетонний міст на км 5+870 довжиною 6,3 м;
  – мостовий перехід на км 7+139 довжиною 12,5 м;
  – мостовий перехід на км 8+973 довжиною 54,7 м;
  – мостовий перехід на км 11+033 довжиною 11,4 м.

  Замовник робіт – Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, яка здійснює контроль за дотриманням технологічного процесу. Підрядна організація – ТОВ «ПБС». Фінансування – Державний бюджет.

  Читайте також: Дорогу Коломия-Лука припинили ремонтувати: люди обурені

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!