Доступні ліки: незабезпечені аптеки та малий асортимент

  • Сьогодні, 20 квітня, в Івано-Франківську обговорили виконання Урядової програми «Доступні ліки».
    Керівники робочих районних груп доповіли про стан справ на місцях, зокрема про кількість укладених договорів з аптеками, поступлення коштів у район, кількість виписаних і відшкодованих рецептів та їх отоварення. Також вони поділилися проблемами, які виникають під час відшкодування вартості ліків. Серед них – незабезпеченість аптек необхідними медикаментами згідно реєстру, малий асортимент ліків, правильність виписування рецептів, а також проблема співпраці з аптечними закладами, які долучилися за договором до програми, але не співпрацюють, йдеться на сайті Івано-Франківської ОДА.

    У свою чергу головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич наголосила, що це є соціально-медичний проект, який, окрім інших ліків, містить 23 безкоштовні формули. Тому керівникам аптечних закладів слід першочергово звернути на них увагу і забезпечити їх наявність.

    За словами Віталія Федоріва, на квітень програма «Доступні ліки» в області профінансована на 1 970 400 гривень. Сума відшкодування за поточний місяць коливається від 15-20%.

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!