Екс-президента Віктора Януковича засудили на 13 років ув’язнення

 • Оболонський райсуд Києва, сьогодні, 24 січня, визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни, пише ВВС.

  Його засудили до 13 років ув’язнення. Вирок оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

  Суддя додав, що за державну зраду Януковича засудили до 13 років позбавлення волі, а за пособництво у веденні війни – 12 років.

  “За сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначити Януковичу Віктору Федоровичу у вигляді 13 років позбавлення волі”, – сказав головуючий суддя.

  Разом з тим суддя пояснив, що сторона обвинувачення не надала переконливих доказів , що Янукович діяв “з метою так званого сепаратизму”, тому виправдав його за обвинуваченням у пособництві посяганню на територіальну цілісність.

  Захист вже заявив, що планує подати апеляцію, оскільки вважає вирок “необґрунтованим”. На подачу апеляційної скарги у адвокатів є 30 днів.

  Також майно Януковича залишиться під арештом, з нього ще стягнуть за проведення судових експертиз майже 100 тисяч гривень. Початок відбування покарання буде рахуватись з моменту затримання екс-президента.

  В Оболонському суді повідомили, що це було 90-те засідання у справі Януковича, вирок має 143 сторінки, його зачитували вісім годин.

  Обвинувачення вимагало засудити Януковича до 15 років за звинуваченнями у держзраді та посяганні на територіальну цілісність і суверенітет України, а також пособництві у веденні агресивної війни.

  Сам екс-президент і його захисники відкидають звинувачення і вважають процес політичним.

  І розслідування, і суд над колишнім президентом відбувалися за спеціальною процедурою – заочною, без участі самого підозрюваного.

  Читайте також: Порошенко анонсував переговори в ООН щодо миротворців на Донбасі.

  Фото – getty images

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!