Естонія знайшла ще мільйон снарядів для України

 • Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив в інтерв’ю Postimees, що Естонія може закупити для української армії снарядів і ракет на суму близько 2-3 мільярди євро, якщо союзники нададуть на них кошти.

  Враховуючи ціни на снаряди, за оцінками Postimees, на таку суму можна закупити приблизно один мільйон снарядів і ракет «Град». Така кількість допомогла б українській армії протриматися до кінця року.

  За словами Певкура, в Естонії є можливість швидко закупити велику кількість боєприпасів, переважно у неєвропейських країн, для України та доставити їх за два місяці. Водночас естонський міністр не назвав продавців боєприпасів.

  «На жаль, я не можу уточнити. У багатьох випадках продавець сам не хоче, щоб про це стало відомо. Оскільки замовлення включають снаряди калібру як 155 мм, так і 152 мм, Росія також активно шукає постачальників у всьому світі через Білорусь. Існує певна гонка з часом, щоб побачити, хто може закупити їх першим», – сказав Певкур.

  Він наголосив, що є чотири основні сфери: боєприпаси, протиповітряна оборона, все, що пов’язано з бронетехнікою, і, як нова сфера, електронна боротьба стала дуже важливою, оскільки російська армія почала використовувати безпілотники у великих кількостях.

  «Якщо ми об’єднаємо мільйон снарядів від ЄС, чеську ініціативу, наші закупівельні можливості, а також британські варіанти, то, можу припустити, що цьогоріч в Україну можна буде відправити від 2 до 2,5 млн снарядів», – сказав Певкур.

  На Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що його держава знайшла для України сотні тисяч снарядів, але проєкт потребує фінансування. Павел закликав країн-союзників допомогти зібрати гроші на закупівлю зброї. Низка держав уже зголосилися виділити кошти. Серед них – Португалія, Фінляндія, Німеччина, Литва та інші.

  До теми: Словаччина бере вектор на Росію: на виборах президента переміг Петер Пеллегріні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!