Фінляндія припиняє роботу морських пунктів пропуску на кордоні з Росією

 • Країна припиняє рух прогулянкових суден у прикордонні з Росією, закриває два морські пункти пропуску та продовжує закриття всіх сухопутних КПП.

  Фінляндія з 15 квітня призупинить рух Сайменським каналом, що сполучає фінське озеро Сайма з Виборзькою затокою, для прогулянкових суден. Крім того, вона на невизначений термін закриє морські пункти пропуску Хаапасаарі та Сантіо на кордоні з Росією, повідомляє DW.

  У відомстві зазначають, що Гельсінкі продовжує також з 15 квітня закриття всіх сухопутних пунктів пропуску між Росією та Фінляндією (Іматра, Куусамо, Ніірала, Нуйямаа, Райя-Йосепі, Салла, Ваалімаа та Вартіус) «до особливого розпорядження».

  МВС Фінляндії пояснило безстрокове закриття кордону «ризиком інструментальної імміграції». Глава МВС країни Марі Рантанен заявила раніше, що «інструментальна імміграція – це не коли люди потребують притулку, а скоріше, коли Росія використовує їх як інструмент тиску».

  Поступове закриття КПП фінською стороною розпочалося у листопаді 2023 року. Спочатку не працювала частина прикордонних переходів, потім обмеження поширили на всі сухопутні пропускні пункти та кілька разів продовжували їх.

  Рішення про закриття кордону в Гельсінкі пов’язували з напливом прохачів притулку в ЄС із країн Близького Сходу та Африки, в організованому підвезенні яких Фінляндія звинуватила російську сторону.

 • Минулого тижня президент Фінляндії заявив, що вважає хорошим рішенням тримати кордон із Росією закритим. Глава держави зазначив, що Путін використовує мігрантів як знаряддя у війні.

  До теми: Росія готує широкомасштабну атаку наприкінці весни або влітку, – Financial Times

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!