Росія готує широкомасштабну атаку наприкінці весни або влітку, – Financial Times

 • Офіційні особи в Києві також стурбовані тим, що Москва може планувати штурм Харкова, другого за величиною міста України на північному сході.

  Росія, можливо, готується до широкомасштабної атаки наприкінці весни або влітку, сподіваючись захопити більше територій Донеччини, Херсонщини, Луганщини та Запоріжжя. Про це повідомили українські та західні офіційні особи Financial Times, передає УНН.

  Цього тижня президент Володимир Зеленський попередив про зменшення можливостей протиповітряної оборони своєї країни після того, як російські ракети та удари безпілотників вразили українську енергетичну інфраструктуру.

  “Противник активно атакує наші позиції на Лиманському та Бахмутському напрямках за допомогою штурмових груп та за підтримки бронетехніки. На Покровському напрямку намагається прорвати нашу оборону, використовуючи десятки танків і БМП”, – сказав Сирський, маючи на увазі стратегічно важливі райони сходу України.

  Сирський сказав, що просуванню Росії сприяла “тепла суха погода, яка зробила більшу частину відкритих ділянок місцевості доступною для танків”.

  Основні зусилля Росії зосереджені навколо шахтарського міста Часів Яр, яке розташоване на вершині пагорба лише за 15 км на захід від Бахмута, міста, знищеного та окупованого російськими солдатами та найманцями Вагнера майже рік тому після важкої 11-місячної боротьби.

  Єдиний спосіб перемогти більшу та потужнішу армію Росії та створити умови для захоплення стратегічної ініціативи на полі бою – це досягти технічної переваги за допомогою “високотехнологічної зброї”, сказав Сирський. Зброя, за його словами, має надходити від західних партнерів.

  Також читайте: Від одного до п’яти мільйонів одиниць: Клименко розповів, скільки трофейної зброї може бути в українців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!