Франківка через «Пасаж Єгера» подала на виконком до суду

 • Днями в Івано-Франківську відбулось судове засідання у справі “Пасажу Єгера”. Власниця одного із приміщень на Січових Стільців, 16 Світлана Пронь подала позов до суду проти виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності щодо невиконання “Програми охорони культурної спадщини м. Івано-Франківська на 2016-2018 рр”.

  Позивач Світлана Пронь зазначає, що “Пасаж” під загрозою знищення. Саме тому вона подала позов проти виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності щодо невиконання “Програми охорони культурної спадщини м. Івано-Франківська на 2016-2018 рр”. Мовляв, у цю програму був внесений «Пасаж Єгера», відповідно його б мали відреставрувати, чого зроблено не було.

  На початку засідання суддя Копарський зачитав позов та повідомив, що до справи долучили третю особу –  департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини. Після цього адвокат позивача звернувся із поясненнями до суду. Він зазначив, що жодна із сторін не буде заперечувати факт, що “Пасаж Єгера” – пам’ятка архітектури місцевого значення, бо якщо б це було не так, то навіщо вносити його у програму.  Також він зазначив, що визначальним у справі є період від 2015 по 2018 роки, бо у 2015 році фізичний знос будинку сягав трохи більше ніж 57%, а тепер він зменшився до 50%. «Якщо так піде далі, то за три роки більше цей будинок ми не побачимо», – наголосив адвокат. Він додав, що програму прийняли, щоб зберегти пам’ятки архітектури, зокрема і «Пасаж Єгера». На інші об’єкти з програми гроші виділялись і роботи велись, але не в «Пасажі».

  Натомість представниця виконавчого комітету звернула увагу на те, що в 2018 році місто виділило гроші на розроблення проектно-кошторисної документації щодо здійснення реставраційних робіт на Січових Стрільців, 16.

  Загалом майже чотири години тривало засідання, під час якого сторони відповідали на питання, доводили свої думки та обґрунтовували їх. Потім суддя відправився у нарадчу кімнату. Після повернення він зачитав рішення. Мовляв, суд частково задовольняє адміністративний позов Світлани Пронь проти виконкому та визначає протиправною бездіяльність виконавчого комітету щодо невиконання програми. Наразі це рішення виконком може оскаржити в апеляційному суді.

  До теми: “Страшно залишатися вдома”: з “Пасажу Єгера” у Франківську евакуйовували людей

 • Нагадаємо, влітку 2018 року, в “Пасажі Єгера” сталася трагедія. У будинку обвалився балкон разом із 87-річною жінкою. Від отриманих травм вона померла в лікарні.

  Як повідомляв «Галицький кореспондент»,  будівля в австрійському стилі на вул. Січових Стрільців, 16 руйнується роками. Вона зведена ще на початку ХІХ ст. та відома як «Пасаж Єгера». Зараз будинок потерпає і від невблаганного часу, і від відсутності згоди між мешканцями, підприємцями-орендарями та міською владою.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!