Франківська лікарня може отримати ангіограф з Калуша

Сьогодні, 12 серпня, голова облдержадміністрації Денис Шмигаль у рамках робочої поїздки оглянув інфраструктурні об’єкти, які знаходяться на території Івано-Франківської міської ради.

Так, новий очільник Франківської ОДА відвідав Івано-Франківську центральну міську  клінічну лікарню.

Денис Шмигаль поцікавився, скільки ангіографів потребує центр і де він має бути розміщений, щоб мати можливість зекономити час і врятувати більше життів. Наразі у лікарні лише один такий апарат. Іще один можна отримати з Калуша.

“Ангіограф закупили для Калуської лікарні на умовах співфінансування, так, вони дали половину вартості – понад 11 мільйонів. Влада зазначила, що таких коштів немає, тому уклали “джентльменську угоду” і цей апарат отримають ті, хто можуть співфінансувати”, – зазначив Шмигаль.

Завідувач реперфузійного відділення Лідія Сорохтей  розповіла, що ангіограф не працював і його ремонтували власними силами. Також вони обговорили, де в області мають бути реперфузійні центри.

Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця) при гострому інфаркті міокарда.

«Зараз визначають, який заклад отримає ангіограф, його отримає заклад, який погодиться на співфінансування – щонайменше 50%»,- пояснив керівник Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Микола Стовбан.

Вартість ангіографа понад 23 мільйони, 50% – це 11 млн. 538 тис.

До теми: У Франківську розповіли про ремонти в лікарнях та борги перед аптеками

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!