Франківські депутати вимагають повернути історію України до переліку обов’язкових предметів для вступу

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України та прем’єр-міністра України із закликом повернути історію України до переліку обов’язкових предметів для вступу у виші.

  Таке рішення вони ухвалили на сесії 3 лютого, передає кореспондентка “Суспільного”.

  Зі зверненням виступила депутатка Галина Куницька.

  “Це — проблема, і ми, як вчителі, цю проблему бачимо. Завдяки мові ми ідентифікуємо себе як народ, а вивчаючи історію, культуру, літературу, аналізуючи події минулого, відкидаючи все чуже, ми забезпечуємо собі гідне майбутнє. Тому що мова та історія — це два стовпи, на які опирається кожна країна, яка себе поважає”, — сказала Галина Куницька.

  Крім президента і прем’єр-міністра, звернення депутати адресували також міністру освіти і науки Сергію Шкарлету і комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

  “Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців”, — говорив Олександр Довженко. “Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього”, — писав Максим Рильський. Складається враження, що цих слів не розуміють представники українського освітнього відомства”, — йдеться у зверненні.

  Франківські депутати також заявили, що за нібито зручністю і полегшенням для абітурієнтів при вступі до вишів прикривають справжній саботаж розвитку освіти в Україні й відверту деукраїнізацію українського простору.

  “І це відбувається в той час, коли Україна бореться за своє існування та свободу. Вважаємо, що схожі рішення Міністерства освіти і науки послаблюють і розхитують наш освітній та культурний фронти. Українська молодь повинна знати все про те, що об’єднує українську націю — історію держави, за яку нині проливається кров”, — підсумували у зверненні.

  “За” проголосували 30 депутатів.

  Нагадаємо, що у Національному мультипредметному тесті 2023 обов’язковими залишаться українська мова та математика. Історію України, що була третім обов’язковим предметом торік, прибрали зі списку — її можна складати за бажанням.

  Читайте також: Школярі з тимчасово окупованих територій зможуть вступити у виші дистанційно й без мультитесту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!