Франківські депутати вимагають у керівництва держави припинити політичні репресії

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента, ВРУ та Генпрокурора щодо негайної реакції на політичні розправи та на загальний стан справ у судовій системі України.

  Звернення, яке зачитав депутат міської ради Роман Марцінків, зумовлене рішенням від 23 лютого, щодо вироку одеському активісту Сергію Стерненку, якого засудили до семи років та трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

  «Сьогодні судова система України перетворилася на знаряддя тиску та усунення незручних для влади людей. У 2010 році Янукович уже пробував запустити маховик у державі. Усі ми знаємо чим це все завершилося. За явно сфальсифікованими справами сьогодні багато патріотів перебувають під слідством органів внутрішніх справ, прокуратури та СБУ», – йдеться у зверненні.

  «Українська система правосуддя все більше нагадує російську систему тоталітаризму… Це абсолютна безкарність та ницість…», – вважають депутати.

  Нагадаємо, у 2015 році активіста та на той час лідера одеського осередку організації «Правий Сектор» Сергія Стерненка затримали за підозрою у розбійному нападі та викраденні людини.

  Правоохоронці повідомляли, що «жертвою» Стерненка та іншого керівника «Правого сектору» Руслана Демчука, став депутат Комінтернівської районної ради Одеської області Сергій Щербич. Зазначалось, нібито невідомі викликали Сергія Щербича на зустріч, викрали, били та вимагали відмовитись від депутатства.

 • Стерненко каже, що не знає, чи справді Щербича викрадали, однак свою причетність заперечує. Справа про викрадення депутата розтягнулась на понад 5 років. А уже 23 лютого 2021 року Приморський районний суд Одеси засудив активіста Сергія Стерненка до семи років та трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Стерненко ж додав, що подаватиме апеляцію.

  До слова: у Франківську кілька сотень людей протестують проти ув’язнення Сергія Стерненка

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!